خرید مبل بهتر است یا تعمیرات

هم اکنون اگر قصد خرید مبل نو را داشته باشید، گزینه های بسیار متنوعی پیش روی شما قرار خواهد گرفت. کاملا مشخص است که تولید مبل طی سال های گذشته به شدت افزایش یافته است و همچنین خدمات تعمیرات مبل نیز همسو با ان مورد توجه قرار گرفته است.

مبلمان در انواع مختلف به بازار عرضه می شوند و همه ساله بر تعداد انها نیز افزوده می شود. این روز ها روند خرید مبلمان که کیفیت بالایی داشته باشد بسیار سخت شده است؛ یعنی پیش از خرید حتما باید به تحقیق و بررسی گزینه ای مناسب بپردازید.

عرضه مدل های متنوع مبلمان و افزایش قیمت ارز که افزایش قیمت مبلمان را به همراه داشته است، سبب شده تا خریداران مبلمان نسبت به انتخاب مبل مورد نظر حساس شوند. اینکه چگونه مبل خوب بخریم به عوامل و پارامتر های فراوانی بستگی دارد و لازم است همه انها را مد نظر داشته باشید.

حال اگر شما به سمت خرید مبل با یک دید دقیق و اگاهانه نروید و با توجه به معیار ها و شرایط خاص انتخاب نکنید، مطمئنا دچار مشکل شده و حتی ممکن است از انتخاب خود پشیمان شوید.

در ادامه به بررسی نکات خرید هوشمندانه مبل خواهیم پرداخت و اینکه باید پیش از خرید چه کارهایی انجام دهیم.

مسئله اول : تعیین نیاز محیط

امروزه مبلمان در دکوراسیون داخلی نقش کلیدی را ایفا می کنند و به قدری حائز اهمیت هستند که دیزاین محیط بر اساس انها طراحی می شود. هر مبلی بر اساس ویژگی های ظاهری و ساختاری خود برای محیط خاصی مناسب است.

در ابتدا تعیین کنید که محیط شما نیاز به چه نوع مبلمانی دارد. اگر به محیط های تجملاتی علاقه مند هستید به سراغ مبلمان سلطنتی بروید و یا اینکه محیط را با انتخاب مبل چرمی محیط را رسمی تر کنید.

شما برای خرید مبل گزینه های انتخابی فراوانی دارید، قطعا طراحان و تولیدکنندگان مبلمان هموار طرح و مشخصات خانه های امروزی را برای تولید در نظر داشته اند و حجم انبوهی از انها را در معرض دید شما قرار می دهند.

مبلمان می توانند حس و حال خانه شما را عوض کنند. باید به هماهنگی رنگ مبل با دیزاین محیط دقت کنید تا تضاد انها با یک دیگر سبب دلزدگی شما از محیط نشود.

ابعاد محل قرار گیری مبل نیز بسیار مهم است تا فضای رفت و امد شما را مختل نکند. اشکال مختلف مبلمان و تعداد انها می توانند در این مسئله مهم باشند و باید متناسب با محیط انتخاب شوند.

مسئله دوم : تعیین بودجه مالی برای خرید مبل

تعیین بودجه مالی مهمترین اقدامی است باید انجام دهید. اینکار می تواند گزینه های شما را محدود کند و از سردرگمی ها نجات دهد. با مراجعه به بازار های اینترنتی و ارزیابی قیمت ها می توانید به تعیین محدود بودجه مالی برای خرید اقدام کنید.

داشتن یک لیست تقریبی از قیمت ها پیش از ورود به بازار و نمایشگاه های مبلمان می تواند بسیار مفید باشد. بنابراین تعیین بودجه مالی یکی از اصلی ترین نکات برای داشتن خرید ایده ال است.

استفاده از چوب بیشتر برای ساخت مبل استیل و منبت کاری های ظریف روی چوب انها و رویه کوبی با پارچه های مرغوب قیمت انها را نیز نسبت به سایر مبلمان بالاتر برده است.

به طور کلی تنوع محصولاتی مبل راحتی نسبت به سایر محصولات بسیار بالا است و کاملا طبیعی است که این مبلمان از نظر قیمت هم در رنج های مختلف عرضه شوند.

مسئله سوم : از مبلمان خود چه انتظاری دارید؟

از مبلمان خود چه استفاده هایی دارید و یا اینکه انتظار دارید استفاده کنید؟ پاسخ به این سوال می تواند شما را در مرحله بعدی خرید راهنمایی کند. مبلمان انوع مختلفی دارند که هر کدام بر حسب نیاز مشتریان تولید طراحی و تولید می شوند.

پاسخ دادن به این سوال در کنار بودجه مالی که برای خرید تعیین کرده اید به تنهایی نصف مسیر خرید موفق شما را شکل می دهد. مبلمان استیل، کلاسیک و راحتی سه نوع شناخته شده در بازار داخلی محسوب می شود. هر کدام از انها برای سبک خاصی از محیط و سلیقه مشتریان مناسب خواهد بود.

ایا جزو ان دسته از افرادی هستید که فقط از مبلمان برای موارد تجملاتی استفاده می کنید؟ شاید هم جزو ان دسته از مصرف کنندگانی هستید که علاقه بیش از حدی به راحتی و نرمی مبلمان برای ایجاد محیط رفاهی دارید.

برای درک این موضوع باید به بررسی انواع مبل و تفاوت های انها با یک دیگر بپردازید و با توجه به نیاز محیط و سلیقه شخصی برای خرید وارد عمل شوید.

مسئله چهارم : توجه به پارچه مبل

پارچه مبل مهمترین بخش در هر مبلی به شمار می رود و زیبایی ظاهری انها ابتدا به جنس، رنگ و طرح رویه مبل وابسته است. پیش از انتخاب یک مبل حتما سعی کنید به شناخت انواع پارچه و ویژگی های انها بپردازید.

رویه مبل اولین بخشی است که باید با محیط شما باید سازگاری پیدا کند. همچنین در انواع مختلف مبلمان پارچه های به کار رفته نیز متفاوت است و تاثیر فراوانی بر قیمت نهایی مبلمان خواهد گذاشت. به عنوان مثال مبل راحتی با رویه چرمی بسیار گران تر از مبل راحتی با رویه پارچه ای ساده است.

فریب رنگ و نام های پیچیده پارچه مبلمان را نخورید، پس از بررسی و تحقیق دست به انتخاب نوع پارچه مبل بزنید. این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از پارچه های مبلی از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند.

مسئله پنجم : نگهداری و نظافت مبلمان :

یکی از نکاتی که می بایست پیش از خرید بدان توجه کنید مسئله نگهداری و نظافت مبلمان است. هر مبلی با توجه به رویه و ویژگی های ظاهری نکات نگهداری و نظافت خاص خود را دارند.

مسئله نگهداری و نظافت مبلمان بیش از هر چیزی به نوع پارچه انها وابسته است. اگر محیط شما شلوغ و پر رفت و امد است مبلی را انتخاب کنید که پارچه انها دیرتر کثیف می شود و نظافت انها اسان تر است.

اگر از حیوانات خانگی استفاده می کنید مبلی را انتخاب کنید که پارچه مو و کرک این حیوانات را جذب خود ننماید.

پس از انجام خرید نوبت به نگهداری و نظافت انها می رسد. هرچه به این امر توجه ویژه ای داشته باشید در برابر هزینه های تعمیرات مبل و ترمیم انها صرفه جویی کرده اید. هیچ کسی مبل را برای استفاده مادام العمر خریداری نمی کند اما کسانی که به فکر مراقبت از انها هستند دیرتر متحمل هزینه تعمیر یا تعویض می شوند.

مسئله نهایی : به مبلمانی که هم اکنون استفاده می کنید توجه داشته باشید

اگر از ان دسته افرادی هستید که به دنبال استفاده از محصولات متنوع و جدید صنعت مبلمان هستید از این مرحله صرف نظر کنید. به طور کلی تجربه ثابت کرده است که بسیاری از مردم به نوع خاصی از مبلمان پس از استفاده وابستگی پیدا می کنند.

به عنوان مثال افرادی که سال های طولانی از مبلمان راحتی استفاده کرده اند با تغییر یکباره ان به مبلمان استیل ممکن است پس از مدتی برایشان رضایت بخش نباشد.

بحث خرید مبلمان تنها مربوط به مواردی نیست خانه شما خالی از مبل است. درصد بالایی از افرادی که به دنبال خرید مبلمان جدید هستند، کسانی هستند که از ظاهر و رویه مبلمان فعلی خود خسته شده اند و به دنبال ایجاد تحول و تغییرات اساسی هستند.

با توجه به تمامی این تفاسیر باید در نظر داشت که اگر کلاف مبلمان فعلی استحکام بالایی دارند، تعویض انها توجیه اقتصادی نخواهد داشت. البته راه های به صرفه تری برای بهبود سطحی کیفی مبلمان فعلی وجود دارد.

خدمات تعمیرات مبلمان نظیر تعویض رویه مبل می تواند به شما این امکان را بدهد که انها نوسازی کنید و با توجه به سلیقه خودتان انها را تغییر دهید. اگر مدت هاست از یک نوع مبل استفاده می کنید  اهل ریسک نیستید این گزینه مناسب شما خواهد بود.

در مرحله خرید باید پذیرای سلیقه طراحان و تولیدکنندگان مبل باشید اما در مرحله نوسازی می توانید متناسب با سلیقه خودتان و دیزاین محیط انها بازسازی کنید.

بخش هزینه تعمیر مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ