چالش پیش روی تعمیر مبل و راه حل ها

این روزها با توجه به اوضاع نابسامان اقتصادی و نوسانات زیاد بازار ارز، صنعت تعمیرات مبل را با چالش های بسیاری رو به رو کرده است.

یکی از راه حل های ما برای چالش های اصلی تعمیر مبل تامین مواد اولیه مورد نیاز به قیمت پایین است که می تواند خیلی از مشکلات این صنعت را حل کند.

چالش ها و مشکلات عدیده ای در رابطه با تعمیرات مبل وجود دارد، در حد توان می خواهیم در این مقاله چالش های اصلی تعمیر مبل و راه حل های آن را مورد بررسی قرار دهیم و امیدواریم بتوانیم راهکار های مناسبی را نیز ارائه دهیم.

تاثیر افزایش تورم در افزایش هزینه خدمات مبل

این روزها با توجه به افزایش بی سابقه تورم و نبود نظارت مسئولین، تمام بازراها دست خوش تغییر شده اند که صنعت تعمیرات مبل نیز از آن مستثنا نیست.

با توجه به واردات بعضی از کالاهای مورد استفاده در این حوزه تورم، قیمت تمام شده ی محصولات را به شدت افزایش داده است و با توجه به این افزایش قیمت باعث کاهش خرید مبلمان شده است و این کاهش قدرت خرید، اقبال عمومی بیشتری نسبت به تعمیرات مبل شده است.

تورم علاوه بر اینکه باعث افزایش قیمت مواد اولیه شده است، هزینه های جانبی اعم از دستمزد کارگران، هزینه های اجاره کارگاه و… را نیز به شدت افزایش داده است. به طور مثال شاید در سال گذشته با 200 میلیون تومان می توانستید یک کارگاه با تمام لوازم مورد نیاز را افتتاح کنید اما امسال!

یکی دیگر از چالش هایی که موجب افزایش هزینه ها می شود، هزینه حمل و نقل می باشد که با توجه به قیمت بالای بنزین نیز این نوع  هزینه بسیار زیاد شده است. البته ما در مجموعه هیواد هزینه حمل و نقل، و جا به جایی کالا را به صورت رایگان برای شما انجام خواهیم داد و نگرانی ای بابت این موضوع نخواهید داشت.

در انتها باید این نکته را نیز بیان کنیم که تمام این افزایش قیمت ها که ناشی از تورم می باشد، موجب شده است که هزینه تعمیرات مبل نیز افزایش پیدا کند.

کدام بخش های مبل وارداتی هستند

امروزه با توجه به بازار خیلی خوبی که در کشورمان وجود دارد و واردات انواع و اقسام محصولات مورد استفاده در این صنعت امکان واردات تمامی بخش ها وجود دارد و می توان گفت علاوه بر تامین کالا توسط تولیدکنندگان داخلی، مواد اولیه نیز وارد می شود.

با توجه به تولید پارچه با کیفیت بالا در حد بازارهای بین المللی در داخل توسط تولیدکنندگان داخلی و امکان تامین نیاز بازار داخل و حتی صادرات این محصول، با این حال وارد کنندگانی نیز وجود دارند که با توجه به سود زیاد پارچه های بی کیفیت چینی و فروش آن ها به نام برند های ایتالیایی و ترک دست به واردات بی رویه این محصول زده اند که اگر وزارت صمت نظارت خود را به همین منوال انجام دهد موجب ورشکستگی صنعت پارچه کشور خواهد شد.

از واردات کلاف نیز نمی توان چشم پوشی کرد، با توجه به کیفیت خوب چوب های روسی و راش گرجستانی استقبال خیلی خوبی که خریدارن از این محصولات ساخته شده با این متریال داشته اند، واردات این محصولات نیز بسیار زیاد شده است. البته در این بین واردات کلاف چینی که به علت عدم کیفیت و طول عمر بسیار پایینی که دارد و فقط به علت قیمت پایین نیز بسیار شایع است.

واردات فوم و اسفنج نیز بیش از اندازه به چشم می خورد. با توجه به تولید بسیار زیاد این محصول در کشور اما واردات بی سابقه این محصول نیز می تواند آسیب بزرگی به شرکت های تولید کننده این محصولات وارد نماید.

واردات رنگ نیز گاهی رخ می دهد. بعضی از شرکت های تولید کننده مبل برای افزایش فروش و بالا بردن قیمت محصولات چوبی دست به واردات رنگ های خارجی می نمایند و این موضوع را یکی از عوامل قیمت تمام شده محصولات خود معرفی می کنند. هرچند رنگهای تولید داخل نیز بسیار با کیفیت هستند.

برای تعمیرات مبل چه فضای کارگاهی نیاز است

هستند کارگاه های تعمیرات مبلی که هر بخش را به یک کارگاه دیگر می سپارند و فقط نقش دلال را ایفا می کنند. در این بین شما بیشترین ضرر را خواهید برد که هزینه تعمیز مبل بیشتری را باید پرداخت نمایید.

بهترین و ایده آل ترین فضا برای کارگاه تعمیر مبل، کارگاهی است که چند سوله داشته باشد که هر کار را در قسمت خود انجام داد. به طور مثال کارگاهی که سالن رنگ کاری داشته باشد می تواند تعداد مبلمان بیشتری را در روز رنگ کند و خلال و خدشه ای در کارهای دیگر صورت نمی گیرد.

فضای مورد نیاز برای مجتمع نوسازی مبلمان بسته به حجم کار می تواند متفاوت باشد. به طور مثال کارگاهی که روزانه فقط یک دست مبلمان برای نوسازی سفارش می گیرد، کارگاه خیلی بزرگ و همچنین تعداد کارگران زیادی نیاز ندارد.

اما شرکتی که روزانه بیش از ده  تا بیست سفارش برای تعمیرات می گیرد، به علت این حجم زیاد سفارشات علاوه بر استخدام تعداد زیادی کارگران زبر دست، به چند سالن برای انجام دادن دقیق و راحت کار نیز نیازمند است.

خرید مبل هزینه بر است یا تعمیر مبل

امروزه با توجه به افزایش چشمگیر قیمت محصولات چوبی و یراق آلات مورد استفاده در این حوزه، هزینه تولید این محصولات به شدت افزایش یافته است و موجب رکود خاصی در این صنعت شده است.

با توجه به این تغییرات قیمت، استقبال زیادی از تعمیرات مبل شده است به طوری که تعداد سفارشات برای تعمیر و نوسازی مبلمان بسیار بیشتر از تعداد سفارشات تولید می باشد.

شما می توانید با صرف هزینه کم علاوه بر داشتن مبلی با کیفیت در زمانی که برای خرید مبل جدید نیاز است نیز صرفه جویی نمایید. به این صورت که شما برای تهیه مبل جدید نیاز است که مقدار زیاد زمانی را صرف بازدید نمایشگاه های مختلف و انتخاب مبلمان جدید نمایید.

در نتیجه شما با بازسازی محصولات چوبی خود، علاوه بر این که مبل جدید متناسب با دکوراسیون منزل و یا دفتر کار خود خواهید داشت میتوانید تنوع مبلمان خود را نیز افزایش دهید.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ