ویژگی های یک مبل خوب

مبل سلطنتی، راحتی و کلاسیک نام هایی هستند که با انها اشنایی داریم و با دنیایی از مبلمان که روز به روز در حال پیشرفت است و نام های جدیدی به لیست ما اضافه می کنند، روبه رو هستیم.

خدمات تعمیرات مبل نشان داده است که کیفیت مبل فراتر از ان چیزی است که در ظاهر به ما نشان می دهد. حتی دو مبل کاملا مشابه می توانند کیفیتی متفاوت تر از یکدیگر داشته باشند. مسلما زیبایی و قسمت های ظاهر مبلمان اهمیت زیادی برای ما خواهند داشت، اما کیفیت ان بستگی به مراحل تولید انها دارد.

اما در میان این همه نام و انواع جدید مبلمان که همه روزه بر تعداد انها افزوده می شود، معیار های ما برای خرید مبل خوب چه چیز هایی می توانند باشد. در واقع برای بسیاری این سوال پیش می اید که ویژگی مبلمان خوب چیست و چگونه می توان به کیفیت انها پی ببریم تا خریدی موفق داشته باشیم.

انتخاب یک مبل مناسب و خوب برای خانه و محل کار به نکات مختلفی از قیبل، پارچه مبل، نوع مبل، کلاف مبل، رویه کوبی با کیفیت، فوم مبل، ارتفاع پشتی و … بستگی دارد. داشتن یک اطلاعات کلی از در رابطه با مبلمان و سپس بررسی موارد و مشخصات مبلمانی که قصد خرید ان را دارید بسیار مهم هستند.

خرید مبلمان یک مسئله بسیار مهم است چون هزینه زیادی را روی دست افراد می گذارد، در صورت انتخاب اشتباه مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. در این مقاله توضیح داده ایم که چه معیار و فاکتور هایی را مد نظر داشته باشید تا خرید خوبی داشته باشید.

پیش از هر چیزی باید بگوییم که اولین نکته، انتخاب نوع مبلمان است که بر اساس نیاز محیط و سلیقه انتخاب می شوند و در حالت کلی ویژگی مبلمان خوب برای همه ی انها صدق می کند.

نکته اول  : کلاف مبل

کلاف مبل اصلی ترین بخش مبلمان به شمار می رود. کیفیت و مرغوبیت این بخش می تواند ضامن دوام و ماندگاری مبلمان شما باشد. این بخش بر اساس نوع مبل به دو دسته چوبی و استیل تقسیم می شود.

از انجا که این بخش در برخی مبلمان غیر قابل رویت می باشد، تشخیص کیفیت انها توسط افراد عادی بسیار سخت خواهد بود. همچنین استحکام کلاف مبل مهمترین فاکتور تعیین کننده ارزشمند بودن تعمیر و نوسازی مبل است.

بررسی کلاف مبل سلطنتی کمی راحت تر از سایر مبلمان است. بخش بزرگی از این مبلمان از چوب تشکیل شده است و به راحتی قابل رویت هستند. به این نکته هم توجه کنید که نوع چوب به کار رفته نیز نقش مثبتی در ماندگاری و دوام انها خواهد داشت.

به بدنه اصلی مبل دقت کنید تا پایه و دسته ان محکم به بدنه ان متصل شده باشند. مبلمان دارای کلاف بی کیفیت به سرعت دچار شکستگی و ترک در نواحی چوبی خود می شوند. گاهی از اتصالات جانبی برای تقویت کلاف استفاده می شود، بنابراین نباید در هنگام جابجایی صدا بدهند و به صورت کاملا متعادل روی زمین قرار بگیرند.

در مورد مبلمان نوع کلاف فلزی نیز توجه کنید که گوشه نوک تیز و یا بیرون زدگی نداشته باشند. در این نوع مبلمان نقاط اتصال کلاف به یکدیگر باید محکم کاری شده باشد.

نکته دوم : پارچه مبل

از مهمترین ویژگی های مبلمان خوب نوع و کیفیت پارچه انها می باشد و اولین نکته ای است که در بحث زیبایی ظاهری باید بدان توجه کنید. پارچه مبل بیشترین ارتباط را با محیط و افراد برقرار می کند و لازم است تا بهترین و مناسب ترین انها انتخاب شود.

مبلمان در انواع مختلف با رویه های مختلف تولید و عرضه می شوند. هر مبلی بر اساس پارچه ای که بر رو انها روکوب می شود برای شرایط و مکان های مختلفی مناسب هستند. در واقع قسمت پارچه بیش از هر چیزی مهم است و اگر ماندگاری و مقاومت مناسبی نداشته باشد، خیلی زود فرسود خواهد شد.

بیشتر مبلمانی که به کارگاه تعمیر مبلمان برای بازسازی ارسال می شوند نیازمند خدمات تعویض پارچه مبل هستند. دو حالت کلی وجود دارد، اول اینکه پارچه مبل فرسوده شده است و دوم اینکه این اقدام برای انجام تغییرات در دکوراسیون محیط صورت گرفته است.

پارچه مبلمان در بازار دارای تنوع بسیار بالایی است و با نام های مختلفی ممکن است روبه رو شوید. پارچه مبل چینی و ترک دو نوع پرکاربرد در بازار داخلی هستند. حتما دقت کنید که پارچه مبل کش نیاید و پرز های ان به مرور زمان کنده نشوند.

بسیاری از پارچه های مبل در بازار از نوع چینی هستند اما شما سعی کنید بهترین نوع ان را خریداری کنید. بهترین نوع پارچه برای مبلمان استیل پارچه های تولیدی استان یزد ایران است که حتی با نام ترک نیز به فروش می روند.

پارچه های مخمل، سلطنتی، شانل و چرم بخشی از پارچه های مبلی موجود در بازار هستند که استفاده از انها بسیار رایج است. با کمی جستجو متوجه خواهید شد که مبلمان راحتی از پارچه مخمل، مبل سلطنتی از پارچه سلطنتی و مبلمان ال از پارچه چرمی بیشتر استفاده شده است.

انتخاب پارچه مبل بستگی به سلیقه شما دارد و اینکه شما بتوانید از انها پس از خرید مراقبت کنید. اما در حالت کلی به تراکم الیاف پارچه، سنگینی پارچه، کیفیت پارچه و کشور تولید کننده ان دقت کنید.

به خاطر داشته باشید که قیمت بالا نمی تواند ملاک برتری و کیفیت پارچه مبل باشد. مبلی که پارچه مناسبی نداشته باشد، قطعا زیبایی هم ندارد و به این نکته می توان در نگاه اول پی برد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله انواع پارچه مبل مراجعه کنید.

نکته سوم : نشیمنگاه و تیکه گاه مبل

نشیمنگاه و تیکه گاه مبل نیز از عناصر مهم در ارزیابی ویژگی مبل خوب هستند. این دو بخش از مبلمان نقش مهمی را در راحتی و ارامش مبلمان دارند. در ابتدا با نشستن بر روی مبل استاندارد بودن اندازه ها و ارگونومی ان را چک کنید.

یک مبل خوب هنگام نشستن علاوه بر اینکه باید حس راحتی را انتقال دهد، می بایست پا ها و کمر را در زاویه مناسب قرار دهد. این نکته را به خاطر داشته باشید که استاندارد های زوایا و نشستن در انواع مبلمان متفاوت است و حتما باید مطمئن شوید که کدام برای نیاز شما مناسب می باشد.

فوم و اسفنج عنصر تشکیل دهنده این قسمت ها هستند، حتما به جنس و کیفیت انها دقت کنید. فوم سرد بهترین گزینه برای این موارد محسوب می شود و اگر از اسفنج استفاده شده باشد، اسفنج 30 کیلویی بسیار مناسب تر است.

اگر فوم یا اسفنج به کار رفته در این بخش ها بی کیفیت باشند به زودی از فرم خود خارج می شوند و ظاهر مبل دچار دفرمگی خواهد شد. خوشبختانه با تعویض فوم مبل می توان انها را به حالت اولیه بازیابی نمود.

قسمت های نشیمن و پشتی مبل باید نرمی استانداردی داشته باشند، به این گونه که نه انچنان سفت باشند که باعث بر هم زدن ارامش شوند و نه انقدر نرم که قسمت های چوبی ان مبل احساس شوند.

ارتفاع پشتی مبل باید به اندازه ای باشند که شانه ها و قسمتی از گردن شما را پوشش دهند. مبلمان استیل نسبت به سایر مبلمان ارتفاع بلندتری دارند و برای محیط های پر زرق و برق مناسب هستند.

بخش هزینه تعمیر مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ