نگهداری از مبلمان با پارچه سفید

مبلمان سفید یکی از مناسب ترین گزینه ها برای طراحی داخلی است و هرگز از صنعت مد نمی افتد، اما به دلیل نگرانی ها بابت کثیفی و هزینه تعویض رویه توسط کارگاه تعمیرات مبل هرگز انتخاب نمی شوند.

واکنش بسیاری از افراد به هنگام خرید مبلمان و یا برای تعویض پارچه مبل با پارچه ای سفید رنگ این است :”مبلمان سفید؛ هرگز” اتفاقات و ترس های بسیاری نظر ریخته شدن قهوه روی مبلمان می تواند مانع از انتخاب شما شوند.

این باور بیشتر برای نسل هایی پیشین مطرح می باشد و برای کسانی که داری فرزند کوچک و حیوانات خانگی هستند، انتخاب رنگ های سفید و روشن کمی سخت می باشد. اگر کمی به کنجکاوی در گذشته بپردازید خواهید دید که ترس ناشی از انتخاب رنگ سفید تنها برای مبلمان نبوده است و می توانید این ترس در انتخاب رنگ لباس، فرش، پرده ها و سایر لوازم زندگی انها ببینید.

 امروزه این ترس ها دیگر بی معنی بوده و نسل امروز به خوبی توانسته کلیشه ها را کنار گذاشته و در انتخاب طیف های رنگی مختلف هیچ گونه محدودیتی برای خود قائل نبیستند. ناگفته نماند که نقش پیشرفت تکنولوژی در تحول صنعت مد بی تاثیر نبوده و افزایش مصرف گرایی بشر را مجبور به شکستن کلیشه ها و استفاده از رنگ های مختلف برای دکوراسیون و دیگر کالا های مصرفی خود بوده است.

مبلمان و کاناپه های سفید رنگ جلوه ای سبک و مدرن به محیط می دهند و یکی از گزینه هایی هستند که هیچ وقت از مد نمی افتند. اگر شما هم به مبل و دکوراسیون سفید رنگ علاقمند هستید اما نگرانی از کثیف شدن و نگهداری مبل سفید دارید، پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید.

نکات پیشگیرانه نگهداری از مبلمان سفید

همانطور که می دانید برای کلیه اسیب های که در زندگی روزمره برای ما رخ می دهند یکسری اقدامات پیشگیرانه وجود دارند که با انجام انها می توان جلو اسیب را گرفت و یا اینکه خسارات را به کمترین میزان ان برسانیم. با رعایت نکات نگهداری از مبلمان سفید می توانید بدون نگرانی از اسیب ها از داشتن دکوراسیونی شیک و مدرن لذت ببرید.

  • استفاده از روکش مبل؛ یکی از راهکارهای مفید برای نگهداری از مبل سفید استفاده از روکش برای پوشاندن سطوح ان است. در مواقعی که از مبلمان استفاده نمی کنید می توانید از انها برای محافظت رنگ مبلمان استفاده کنید. در صورت ایجاد هرگونه لک و رنگ می توانید روکش را برداشته و ان را شستشو دهید.
  • محل قرار گیری؛ برای نگهداری مبلمان می بایست انها را دور تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید. نور خورشید می تواند سبب پوسیدگی پارچه مبلمان شود، اگر محیط شما نور گیر است از پرده برای کاهش نور خورشید استفاده کنید.

نور خورشید تنها برای مبلمان سفید مضر نبوده بلکه این اسیب برای کلیه مبلمان وجود دارد، بهترین اقدام انتخاب محل قرار گیری مناسب برای انها است.

از مجاورت مبلمان خود با وسایل گرمایشی نیز پرهیز نمایید، گرمای بیش از باعث پوسیدگی و ترک چوب مبلمان خواهند شد.

  • غبار روبی؛ برای کاهش اسیب های ناشی از گرد و خاک می بایست به صورت دوره ای مبلمان خود را گرد گیری نمایید. گرد و خاک عامل پوسیدگی بافت پارچه رومبلی بوده و در مواقعی که با مایعات ترکیب می شوند، لکه های تیره و ماندگاری روی رویه مبلمان به جای می گذارند.

غبار روبی برای نگهداری از مبل سفید بسیار توصیه می گردد و لازم است برنامه ای برای انجام ان در طول هفته در نظر بگیرید. بهترین ابزار ممکن جارو برقی با سری مخصوص مبلمان است.

از بروس و دستمال های زبر برای گردگیری و غبار روبی مبل به هیچ عنوان استفاده نکنید.

  • پرزگیری مبل سفید؛ یکی از چالش های بزرگ برای کسانی که حیوانات خانگی دارند، مو و پرز انها است که دائما در جاهای مختلف خانه پخش می شوند. مبل سفید می تواند انها را به راحتی در معرض نمایش قرار دهد، چاره شما استفاده از پرز گیر و چسب پهن برای جمع اوری انها از روی مبلمان است.
  • تغییر سبک زندگی؛ اگر شما هم از ان دسته خانوده هایی هستید که بیشتر اوقات خود را روی مبلمان به تماشای تلویزیون می پردازید، کافی است جای تلویزیون را تغییر داده تا از مبلمان سفید شما کمتر استفاده شود. اگر فضایی از خانه دارید که می توانید انجا را برای اینکار اختصاص دهید می توانید از مبلمان قدیمی و یا حتی یک کاناپه نیز استفاده نمایید.
  • سرعت عمل در لکه بری؛ این عادت را در خود ایجاد کنید تا با مشاهده اولین لکه سریعا به رفع ان اقدام کنید. لکه بری زود هنگام می تواند از ماندگاری انها روی بافت پارچه مبلمان جلوگیری نماید. حتی حضور مهمان ها نیز نباید مانع از انجام ان شود، هرچه بیشتر از زمان ایجاد لکه روی مبل بگذرد، لکه بری نیز سخت تر خواهد بود.
  • عدم استفاده از جسم سنگین و نوک تیز؛ یکی از اقداماتی که می تواند سبب نگهداری صحیح از مبل سفید شما شود رعایت این نکته است. از قرار دادد اجسام سنگی و نوک تیز روی مبلمان خود دارید کنید. این موارد می توانند سبب شکستگی دسته و پایه مبل و همچنین پارگی رویه انها شوند. تعمیرات مبل و تعویض پارچه مبلمان به علت بروز چنین اسیب هایی تقاضا می شوند.

دلایل مهم انتخاب مبلمان سفید رنگ و رنگ روشن

به جرات می توانیم بگوییم که یکی از مهمترین تحولات در صنعت دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ سفید و روشن بوده است. زمان زیادی طول کشید که مردم به این باور برسند که انتخاب رنگ روشن و سفید نه تنها پشیمانی به همراه نداشته است، بلکه در ایجاد محیطی مناسب و ارام بسیار موثر است.

استفاده از پارچه ها و رویه مبلی ضد لکه و نانو توانست به این نگرانی ها تا مقدار قابل توجهی پایان دهد. همچنین با ورود شوینده ها و لکه برهای مخصوص رنگ های روشن به بازار دیگر داشتن نگرانی تنها یک تفکر قدیمی و بی معنی تلقی می شود.

  • تاثیر رنگ سفید بر روی ارامش؛ نقش علم روانشانسی برای این تحول را نمی توان نادیده گرفت، مباحثی نظیر تاثیر رنگ سفید بر روی روحیه و بدن انسان، نقش موثری بر ترغیب انتخاب این رنگ روی صنعت مد داشته است. از همین نظر استفاده از پارچه سانبرلا که به راحتی لکه از روی انها پاک می شوند نیز بی تاثیر نبوده است.
  • سازگاری مبلمان سفید با دکوراسیون؛ درست است که رنگ هایی مانند رنگ طوسی برای نشان ندادن لکه ها بهترین گزینه هستند، اما به عقیده طراحان داخلی استفاده از چنین رنگ هایی، پوشش رنگی محیط داخلی را محدود می کنند و همانند رنگ سفید با انواع دکوراسیون سازگاری ندارند.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که رنگ سفید دارد، قابلیت ترکیب و هماهنگی ان با تمامی رنگ ها است. مبلمان سفید به راحتی با دکوراسیون محیط هماهنگ می شوند و جلوه و جذابیت محیط را دو چندان می کنند.

اموزش تعویض پارچه مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ