نقش نوسازی مبل در طراحی داخلی

همه ما می دانیم که مبلمان مهم ترین و اساسی ترین نقش را در طراحی داخلی ایفا می کنند، که نقش پر رنگی در بهتر نشان دادن محیط داخلی دارد. نوسازی و تعمیرات مبل نیز از این جهت مورد توجه ان دسته از افرادی قرار می گیرد که به دنبال تغییر و تحول اساسی در محیط خانه و یا محل کار خود می باشند.

هر مبلی از مشخصه ویژه و منحصر به فرد خود نظیر طرح، ساختار کلی، جنس کلاف، پارچه رومبلی، محتوای داخلی و … برخوردار است. این خصوصیات به همراه طراحی ویژه می تواند تکمیل کننده جلوه و زیبایی محیط های مختلف باشند و معایب محیط را تا حد امکان پوشش دهند.

تنها چشمگیر بودن طرح مبل و ارزش مالی مبلمان دلیلی بر انتخاب و خرید مبلمان نمی باشد و سازگاری مبلمان با طراحی داخلی اولین مولفه ای است که همه ی ما در ابتدا بدان توجه خواهیم نمود. به همین دلیل است که بسیاری پیش از انتخاب از مشاورین و متخصصین و طراحان دکوراسیون داخلی مشاوره برای خرید می گیرند.

از انجا که مبلمان اولین عنصری است که مخاطب با ورود به محیط داخلی با ان ارتباط بر قرار می نماید، حتما می بایست از نظر ظاهر و روانی مناسب موقعیت و سبک محیط مورد نظر باشد. مبلمان نقش بسزایی در ایجاد حس راحتی و ارامش محیط دارند و در صورتی که انتخاب مناسب نباشد، ممکن است نتیجه برعکس نیز داشته باشد.

البته با توجه به سبک های شیک و مدرن طراحی داخلی امروزی مطابقت وسایل قبلی و قدیمی با این محیط ها بسیار سخت خواهد بود و بخصوص انهایی که قصد نوسازی خانه خود را دارند.

دکوراسیون های قدیمی و کلاسیک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که بسیاری ترجیح می دهند به جای داشتن یک سبک همیشگی و خسته کننده، به تغییر و تحول در دکوراسیون محیط خود بپردازند.

خرید و جایگزین کردن یکی از راهکار هایی است که بسیار هزینه بر بوده و در بسیاری از مواقع موجب می شود تا برخی نسبت به انجام ان تجدید نظر کنند. خرید مبلمان علاوه بر این که هزینه بر است زمان زیادی را جهت خرید و تطابق ان با محیط باید صرف شود.

در عصر امروز که مدرنیته ما را احاطه کرده است، تنها راه انطباق، همسو شدن با تغییرات است که روش های بسیاری برای اعمال تغییرات اساسی از طریق تعمیرات مبلمان وجود دارد که در ادامه به انها اشاره خواهیم نمود.

نقش تعویض رویه در طراحی داخلی

برای اعمال تغییرات در دکوراسیون محیط به واسطه مبلمان حتما نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی وجود ندارد، مبلمان از دسته وسایل پرکاربرد زندگی رزومه بوده که قابلیت ترمیم و نوسازی را دارند.  همچنین از ویژگی های منحصر به فرد مبلمان این است که این امکان را به شما می دهد علاوه بر نوسازی تغییراتی در ساختار انها ایجاد نمایید.

زمانی که یک طراحی داخلی برای بازدید اولیه وارد محیط می شوند، مبلمان و سبک انها را ملاک اعمال تغییرات و یا حتی طراحی قرار می دهد. در صورتی که مبلمان شما قدیمی باشد می توانید به دنبال بازسازی مبل قدیمی خود جهت تغییر سبک طراحی داخلی محیط باشید.

همانطور که می دانید اولین قسمتی از مبلمان که با محیط اطراف و افراد ارتباط برقرار می کند، رویه و پارچه مبلمان است. در واقع سبک مبلمان به همراه طرح و رنگ پارچه ان سبب هماهنگی مبلمان با محیط خواهند شد و همواره مورد توجه طراحان مبلمان قرار دارد.

تعویض پارچه مبلمان یکی از ارزان ترین و موثرترین روش جهت اعمال تغییرات در دیزاین محیط است و طی یک دهه اخیر کارگاه های مختلفی جهت انجام ان اغاز به کار کرده اند. انجام تعویض قسمت  رویه و خرید مبلمان هر دو از جهت تغییر سبک محیط داخلی به یک نتیجه ختم می شوند، اما با این تفاوت که هزینه تمام شده برای هر کدام قابل مقایسه نخواهد بود.

اعمال تغییرات روی مبلمان و نوسازی ان در صورتی که مبلمان شما از کلاف محکمی برخوردار باشد و جهت تحول دکوراسیون داخلی صورت گیرد، بالاترین بازدهی را خواهد داد. در این مورد شما دیگر هزینه اضافی جهت ترمیم و مقاوم سازی ان پرداخت نخواهید کرد و تنها با انتخاب پارچه جدید نوسازی صورت می گیرد.

تعویض رویه مبلمان هیچ گونه محدودیتی ندارد و شما می توانید پارچه ای مطابق سبک دیزاین محیط انتخاب نمایید. بهتراست قبل از انجام ان پارامترهایی نظیر طرح و رنگ محیط را نیز در نظر داشته باشید تا در تضاد با یکدیگر نباشند.

قطعا در اولین گام چینش وسایل خانه به جایگاه مبلمان بستگی دارد، میزها، فرش، تابلوها ، تلویزیون، نورپردازی محیط، گلدان ها و بسیاری از وسایل دیگر با محوریت مبلمان و طرح ان تغییر کرده و دکوراسیون نهایی شکل می گیرد.

نکات خرید پارچه مبل

نوسازی به طور کلی به پیاده سازی یک طرح و سبک جدید روی مبلمان قدیمی و کلاسیک گفته می شود که بر اساس نیاز، ایده های خلاقانه و اعمال تغییرات در طراحی داخلی ساختمان ها انجام می شود.  این فرایند نیازمند داشتن مبلمان با استحکام داخلی بالا و همچنین بهره مندی از متد های روز برای ایجاد یک تغییر اساسی در ساختار و طراحی محیط داخلی است.

داشتن دانش و اطلاعات کافی در زمینه طراحی داخلی دیگر مولفه ای است که می تواند تاثیر تغییرات را پر رنگ تر نماید. برای انجام نوسازی مبل نیز لازم است نکاتی را مد نظر داشته باشید تا فضای محیط شخصیت زنده و پویا داشته باشد.

در انجام طراحی داخلی برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی حتما باید یک نقطه تمرکز برای ان انتخاب کنید. این نقطه باید مکانی باشد که توجه اولیه به ان باشد که مبلمان بهترین گزینه برای انتخاب نقطه تمرکز خواهد بود.

اگر قصد خرید پارچه جدید برای مبلمان خود دارید ابتدا به فضا اطراف دقت نمایید تا پارچه خریداری شده مطابق با رنگ دیوار ها، کف محیط و پرده ها انتخاب شوند. در صورتی که در حال نوسازی خانه می باشید از یک طراح داخلی و کارشناس تعمیرات مبلمان جهت انتخاب گزینه ای مناسب کمک بخواهید.

برخی از ما عادت کرده ایم که تنها یک رنگ خاص را انتخاب نماییم، اما امروزه انتخاب پارچه مبلمان با دو و یا چند رنگ که با هم هماهنگ باشند و از یک طیف رنگی باشند به یک سبک چیدمان مدرن تبدیل شده است.

اگر به دنبال رسمی تر نمودن محیط هستید و از شلوغی بیش از حد خسته شده اید به سراغ رویه هایی نظیر چرم بروید که فضای محیط را سنگین تر و رسمی تر می نمایند. در خرید رویه چرمی نیز به طبیعی و مصنوعی بود ان دقت نمایید، زیرا هرکدام از انها معایب و مزایای خود را دارند.

اگر میزان استفاده شما از مبلمان بالا است، پارچه ای را انتخاب کنید که جنس ان بسیار با دوام باشد تا به راحتی حالت اولیه خود را از دست ندهند. فرسودگی و رنگ پریدگی رویه مبلمان از عواملی هستند که سبب دلزدگی شما از محیط خواهد شد.

اموزش تعویض پارچه مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ