نیاز به تعمیرات مبل

در طی دو دهه اخیر تولیدات مبلمان یک روندی صعودی در کمیت و کیفیت داشته است و همه روزه بر انواع ان اضافه می شود و قیمت انها نیز افزایش یافته است. بدیهی است که به موازات این رشد بخش خدمات و تعمیرات مبل نیز شرایط جدیدی پیدا کند.

امروزه مبلمان به یک عنصر اصلی و تاثیرگذار در دکوراسیون محیط تبدیل شده اند. اگر به تاریخچه ان نگاه کنیم متوجه می شویم که از وسیله ای  تجملاتی به یک ابزار رفاهی و کاربردی در خانه و محل کار تبدیل شده است و میزان استفاده از انها بسیار بالاتر رفته است.

کمتر خانه ای را می توان پیدا کرد که از مبلمان استفاده نمی کنند و یا به اصطلاح مبله نباشد. مبلمان انواع مختلفی دارند که براساس نیاز و بودجه مالی خانواده تهیه می شوند و طول عمر انها به سلیقه و نحوه نگهداری از انها بستگی دارد.

مبلمان امروزی در طرح و انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند، استیل، راحتی، کلاسیک و اسپرت پرکاربرد ترین نوع انها در کشورمان می باشد. از انجاکه مردم ایران مهمان نواز هستند، مبلمان استیل یا سلطنتی را بیشتر ترجیح می دهند.

هر یک از مبلمان براساس متریال تشکیل دهنده نیز انواع مختلفی دارند که نحوه نگهداری از انها را از یکدیگر متفاوت می کند. به طور مثال نحوه مراقبت از مبل با رویه چرمی با نحوه مراقبت از مبل پارچه کتان بسیار متفاوت است.

بیشتر بخوانید نکات نگهداری و مراقبت  از مبلمان

از این جهت که مبلمان پرکاربردترین وسیله در خانه و محل کار محسوب می شوند، باید در امر نگهداری و تعمیر انها دقت و حساسیت بالایی به خرج دهید. برای حفظ کیفیت و زیبایی ظاهری و ساختاری مبلمان باید نگهداری و تعمیرات انها را هر چند وقت یکبار در دستور کار خود قرار دهید.

اگرچه مبلمان تاریخ انقضا ندارند اما قطعا هیچکسی انها را برای استفاده مادام العمر خریداری نمی کند. نحوه و میزان استفاده، کیفیت اجزا سازنده، نگهداری و تعمیرات و … عمر مفید مبل شما را مشخص می کنند.

حال اگر شما هم جز ان دسته از افرادی هستید به نگهداری و رفع ایرات مبل خود اهمیت می دهید، در ادامه همراه ما باشید.

چرا تعمیرات مبل مهم است؟

زمانی که سخن از تعمیرات مبلمان می شود، منظور رفع کلیه ایرادات کلی و جزئی مبل است که عملکرد انها را تحت تاثیر قرار می دهد. این فرایند براساس نیاز و نوع خرابی در محل و یا در کارگاه های مجهز صورت می گیرد.

باید عرض کنیم که این خدمات دارای ابعاد بزرگتری نیز می باشد. صرفا لازم نیست که مبلمان شما دچار نقص و ایراد شده باشد، برای نوسازی و اعمال تغییرات نیز می توانید از این خدمات استفاده نمایید.

پس از اینکه مبلمان با صرف هزینه ای بالا و وقت مطابق با سلیقه و دیزاین محیط تهیه می شوند، بحث نگهداری و مراقبت از انها مطرح می شود. اما باید به خاطر داشته باشید که خرابی و بروز ایراد امری امکان ناپذیر است.

ایرادات وارده به مبلمان بسته به نوع مبل، موقعیت اش در محیط، عمر مبل و طرز استفاده بسیار متفاوت است. خوشبختانه غالب اشکالات وارده به انواع مبلمان در کارگاه های مجهز توسط متدد های روز دنیا قابل رفع می باشند.

مبل از ان دسته وسایلی است که بروز کوچکترین ایراد می تواند سبب شود تا کیفیت و بازدهی خود را از دست بدهند. برخی از این ایرادات ازار دهنده بوده و در دراز مدت می تواند با گسترش خود به بخش های اصلی مبل صدمه بزند.

با اگاهی از نشانه های نیاز به تعمیر مبل می توانید از گسترش انها جلوگیری کنید. با توجه به اینکه خرید جایگزین انها بسیار هزینه بر است، با انجام تعمیرات جزئی می توانید انها را رفع نمایید.

ایرادات رویه مبلمان

ایرادات رویه مبل یکی از بارزترین عواملی که می تواند شما را به سمت تعمیرات سوق دهد. این بخش از مبلمان بیشترین ارتباط را با شما برقرار می کنند و اولین قسمتی است که مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد.

فرسودگی و رنگ پریدگی اولین نشانه هایی هستند که در قسمت رویه نمایان می شوند. این موارد بر اثر گذر زمان و قرار گرفتن در معرض نور خورشید رخ می دهند. بسیاری از مبل دارای اسکلت و محتوای مرغوبی هستند و تنها رویه انها از فرم اولیه خارج شده است و یا اینکه تغییر رنگ پیدا کرده است.

در این مواقع لازم نیست هزینه ای سنگین برای تعویض مبل بپردازید. تنها کافی است پارچه جدید را متناسب با دیزاین محیط انتخاب کنید و با انجام تعویض رویه مبل نسبت به نوسازی انها اقدام کنید.

نخ نما شدن پارچه، لکه های غیر قابل شستشو، پارگی رویه و … از دلایل تعویض رویه می باشند. با بروز این ایرادات به این بخش از مبل (که در نقض زیبا و تکمیل کننده ظاهر می شود) دیگر کیفیت و کارایی خود را از دست می دهند. بیشترین نکات نگهداری مربوط به قسمت رویه مبلمان است.

همچنین ایرادات جزئی رویه قابلیت ترمیم و بازسازی را دارد و باید پیش از گسترش ان دست به کار شوید. ترمیم باید به گونه ای صورت بگیرد که اثر زیادی از خرابی بر جای نگذارد و بیشترین مطابقت را با حالت اولیه داشته باشد.

ایردات بخش محتویات مبل

فرورفتگی بخش نشیمن و پشتی مبلمان  از مهمترین نشانه های نیاز به تعمیرات مبل برای مبلمانی است که پرکاربرد هستند. فرورفتگی می تواند سبب دفرمه شدن مبل شود و فرمی نامناسب به خود بگیرند. راحتی و نرمی مبلمان در گرو عملکرد موثر محتویات داخلی ان است و به مرور زمان بر اثر فشاری که متحمل می شوند از فرم خود خارج می شوند.

قسمت داخلی مبلمان از اجزای مختلفی تشکیل می شود که ارتباط مستقیمی با راحتی ان دارند. قابلیت تعویض انها می تواند به بازیابی فرم اولیه و راحتی مبلمان کمک فراوانی نماید.

فوم، اسفنج، فنرها و تسمه مبلمان قابلیت تعویض با نمونه مشابه و حتی مرغوب تر را دارند. این عمل می تواند علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، نقش موثری در  فرایند نوسازی مبلمان شما ایفا کند.

ایرادات بخش کلاف و اسکلت مبل

مشکلات مختلفی در بخش کلاف و اسکلت مبل ممکن است رخ دهد و باعث خرابی سایر بخش های ان شود. شکستگی پایه ها، دسته و تاج مبل (استیل) شایع ترین این ایرادات هستند که برای مبلمان رخ می دهند.

سهل انگاری در نگهداری از مبلمان و جابجایی غیر اصولی انها عامل اصلی بروز این ایرادات محسوب می شود. بخش کلاف مبل به علت اینکه قابل رویت نمی باشد و به راحتی دچار صدمه نمی شود.

ارزش تعمیر و نوسازی مبلمان بستگی به استقامت این بخش ها دارد. در صورتی که این بخش ها دچار اسیب جدی نشده باشند، می توانید با صرف هزینه ای اندک به نوسازی انها بپردازید.

ایجاد صداهای ناهنجار و غژ غژ به هنگام نشستن می تواند نشانه های ساده ای از وجود ایراد در بخش کلاف انها محسوب شود. با یک بررسی ساده توسط کارشناسان این حوزه می توان ایراد را شناسایی نموده و از گسترش ان جلوگیری کرد.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ