نجاری در تعمیر مبل

نجاری در تعمیرات مبل نقش اصلی را ایفا می کند و بخش های عمده ای از آن را در می گیرید و کیفیت  نهایی مبل بدان وابسته است  این بخش از تعمیر فریم مبل تا عملیات پرداخت (Finishing) روی مبل را در بر می گیرد.

خدمات نجاری در تعمیر مبل پس از شناسایی قسمت های شکسته ، در رفته ، کنده شده و … آغاز می شود و می بایست قسمت های شناسایی شده قبل از پرداختن به سایر بخش ها تعمیر با تعویض شوند.

کارشناسان خدمات تعمیرات مبل می توانند شما را در شناسایی و عیب یابی فریم و اسکلت مبل یاری دهند و در صورت نیاز آن را برای رفع مشکلات به کارگاه ارسال کنند.

نجاری در تعمیر مبل می تواند به شما بگویید که آیا مبلمان شما ارزش تعمیر دارند یا نه ؟ در برخی موارد به قدری فریم و اسکلت مبل فرسوده و معیوب هستند که ارزش هیچ گونه تعمیری را ندارند.

کارشناسان گروه تولیدی خدماتی هیواد پس از حضور در محل اقدامات اولیه را بر روی مبلمان شما انجام خواهند داد و پس از تشخیص قسمت های آسیب دیده مبلمان شما را برای انجام تعمیرات مورد نیاز به کارگاه ارسال می کنند.

پس از برداشته شدن قسمت های رویه مبل مبلمان قبل از انجام رویه کوبی مبل تمام قسمت های مبل چک می شود تا مشکلی در کلاف آن وجود نداشته نباشد.

جایگاه نجاری در صنعت مبلمان

با وجود اینکه در دکوراسیون داخلی ساختمان از جمله مبلمان شاهد پیشرفت های چشمگیر و ظهور سبک های نوینی در این صنعت هستیم اما همچنان تعداد زیادی از این موارد از صنعت چوب می باشند و نه تنها که مصرف چوب در آنها کمتر شده بلکه بیشتر نیز شده است.

بسیاری از لوازم به کار رفته در دیزاین خانه ها از جمله بوفه ، دراور ، کابینت ها ، میز و مبل چوبی هستند ، ساخت و تعمیر این موارد به نجاری نیاز دارد و زمانی رضایت بخش خواهند بود که نجار آنها از تخصص و تجربه ی بالایی برخوردار باشد.

نجاری در تعمیر مبل

مبلمان بیشتر از سایر موارد چوبی خانه ها در معرض دید و استفاده قرار دارند و به عنوان یک وسیله رفاهی به کار گرفته می شوند ، زیبایی و راحتی مبلمان در وحله اول به مهارت نجار وابسته است زیرا مسئولیت تشکیل استخوانبدی و اسکلت مبلمان را بر عهده دارد.

نجار با استفاده از ابزار آلات کارگاهی خود با الگوگیری از طرح های اولیه فریم مبل را شکل می هد و سپس آن را آماده مرحله رویه کوبی و پرداخت می کند.

چه مواقعی به خدمات نجاری در تعمیرات مبل نیاز پیدا خواهیم کرد؟

ممکن است پس از مدتی استفاده  مبلمان دچار شکستگی و آسیب در بخش های مختلف چوبی آن شود که در بسیاری از موارد بر اثر سهل انگاری رخ می دهند.

صدای ناهنجار می تواند ناشی از خرابی در بخش کلاف مبل باشد که می بایست به صورت کامل توسط نجار خبره  کلاف  آن بررسی و رفع ایراد گردد.

دسته و پایه های مبل نیز از قسمت های چوبی و آسیب پذیر مبل هستند که در اثر جابجایی های بی رویه و استفاده نادرست دچار آسیب می شوند و برای تعمیر نیاز به یک متخصص نجاری مبل خواهد بود.

روند نجاری در تعمیر مبل چگونه است؟

روند نجاری در تعمیرات مبل بسیار پیچیده می باشد و ممکن است اتفاقات زیادی بیافتد اما به طور کلی موارد زیر بیشترین خدمات نجاری را شامل می شوند :

  • تعمیر شکستگی : پس از بررسی شکستگی مبل در صورتی که همان چوب برای تعمیر شکستگی قابل استفاده نباشد ، چوبی مشابه را توسط ابزار مخصوص و چسب چوب جایگزین قبلی می نمایند اما در صورتی که شکستگی شدید باشد حتما باید مبل به کارگاه برای تعمیر ارسال گردد.
  • تعمیر در رفتگی ها : قسمت های در رفته چوبی مبل را توسط چسب چوب قوی به جای خود باز می گردانند و برای محکم کاری از نبشی و دوبل ها استفاده می کنند.
  • درز و شکافتگی : برای پر کردن این قسمت ها از مخلوط چسب چوب و خاک اره استفاده می کنند و پس از مدتی که خشک شد توسط سنباده صیقل داده می شود.

پس از اتصال ، جازدگی ، نصب و چسباندن محکم کاری های لازم انجام می گیرد تا دوباره آسیب تکرار نشود و توسط حرارت چسب را محکم کاری می کنند و سپس عملیات پرداخت روی مبل را انجام می دهند.

آیا نجاری مبل در منزل امکان پذیر است؟

در بسیاری از موارد آسیب دیدگی ها جزئی هستند و تعمیرکار قادر است در محل با ابزار آلات موجود برای صرفه جویی در هزینه ها تعمیرات را روی مبل انجام دهد و این تنها در صورتی است که نیاز به ابزار آلات کارگاهی نباشد.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ