مشکلات احتمالی در فوم و کلاف و پارچه مبل

مشکلات احتمالی مبلمان شاید از دیدگاه شما به یکباره و بدون هیچ دلیلی رخ می دهد اما این گونه نیست و در دراز مدت و عدم توجه به خرابی های کوچک یا خرید محصول بی کیفیت رخ می دهد.

مشکلات احتمالی مبلمان شاید فقط جنس متریال مورد استفاده در تولید مبلمان نباشد و کادر و افرادی که در ساخت مبلمان هستند نیز تاثیر گذار باشند.

در این مقاله که به بررسی مشکلات احتمالی مبلمان می پردازیم و به واکاوی تک به تک المان های تشکیل دهنده مبلمان که شامل کلاف، فوم و پارچه می باشد می پردازیم.

کلاف و نقش آن در مشکلات احتمالی مبلمان

کلاف جز اصلی تشکیل دهنده مبلمان است که به آن استخوان بندی مبلمان نیز اطلاق می شود. جنس و یا متریال استفاده شده برای ساخت انواع مبلمان متفاوت است به طور مثال برای ساخت مبلمان راحتی از چوب روسی و برای  ساخت مبلمان استیل از چوب گردو استفاده می شود.

 هر چند بعضی از تولید کنندگان نظر شخصی خود را دارند و در ساخت مبلمان شاید چوب های دیگری نیز استفاده کنند اما مسئله خیلی حیاتی که در کلاف با آن رو به رو هستیم کیفیت کلاف است که هر چه از چوب های با کیفیت و مقاوم تشکیل شده باشد طول عمر مبلمان را افزایش می دهد و در دراز مدت نیز کیفیت خود را از دست نمی دهد.

 اما اگر در ساخت کلاف از چوب های بی کیفیت استفاده شود، شکسته شدن یکی از مشکلات احتمالی مبلمان می شود که با آن رو به رو می شوید و در این صورت هزینه گزافی برای تعمیر کلاف باید بپردازید.

در مرحله خرید مبلمان شاید شما شناخت کامل از نوع و کیفیت کلاف استفاده شده در مبلمان زا نداشته باشد اما با مشورت با متخصصین این حوزه این آگاهی مهم را می توانید به دست بیاورید و محصولی را تهیه کنید که سالها بدون هیچ مشکل و خرابی از آن استفاده کنید.

اما در صورت خرید مبلمان شاید به این فکر کنید که دیگر نمی نوانید کاری کنید و حال باید دوباره هزینه زیادی را بپردازید و مبلی با کیفیت خوب را تهیه کنید اما راه دیگیری نیز وجود دارد و آن تعمیرات کلاف مبلمان است که با صرف هزینه ای اندک از این چالش رهایی پیدا می کنید و با باسازی و تقویت کلاف با این مشکل نیز مقابله کنید و با حالا می توانید با خیالی آسوده از مبلمان خود استفاده کنید.

آیا فوم نقشی در مشکلات احتمالی مبلمان دارد؟

یکی از مشکلات احتمالی مبلمان که در دراز مدت حتما با آن رو به رو می شوید که کاملا مشهود خواهد بود تغییر کیفیت فوم یا اسفنج است که اگر از جنس خوبی تولید نشده باشد به این چالش در مدت زمان کوتاهی بر خورد خواهید کرد.

جنس فوم بسته به مبلمان متغیر است و حتما باید به این مسئله توجه کنید که هر فومی برای مبلمانی خاص مناسب است به طور مثال از فوم سرد که خواصیت ارتجاعی دارد در ساخت مبلمان راحتی استفاده می شود و اگر از کیفیت بالا بر خوردار نباشد طول عمر آن به شدت کاهش پیدا می کند و مدت زمان زیادی را از آن نمی توان استفاده کرد.

اما در ساخت مبلمان استیل از فوم گرم که خواصیت کشسانی کمتری دارد استفاده می شود و اگر از جنس و متریال خوبی ساخته شده باشد تا مدت زمان زیادی بدون تغییر باقی می ماند.

نشیمنگاه و پشتی مبل باید از جنس فوم خوبی ساخته شده باشند که حتما باید در زمان خرید مبلمان از اصالت آن مطمئن باشید البته در زمان تعویض فوم نیز می توانید با مشاوره درست کادر اجرایی فومی را انتخاب کنید که کیفیت خوبی را داشته باشد.

اما از آنجا که می شود به راحتی با تغییر و تعمیر فوم مبل و صرف هزینه خیلی کم این مشکل را بر طرف کنید. و اما مجموعه هیواد می تواند به منظور حال مشتریان خود این امکان را در محل و در منزل شما با حضور کادری مجرب ارائه دهد و هر چه سریع تر شما را از شر فوم های قدیمی خلاص کند.

نقش پارچه در مشکلات احتمالی مبلمان

پارچه یکی دیگر از مهم ترین عوامل تشکیل دهنده مبلمان است که در مرحله اول مورد توجه بیننده قرار می گیرد و زیبایی و جلوه مبلمان، به وسیله پارچه منتقل می شود.

در خرید مبلمان حتما باید به جنس پارچه توجه کنید و در صورت امکان تحقیق بسیاری در این زمینه داشته باشید که هم پارچه با کیفیت تهیه کنید و هم با دکوراسیون منزل یا محل کار شما از لحاظ آرگونومیک سنخیت داشته باشد.

 زیرا در صورت خرید محصولی با پارچه بی کیفیت یا کیفیت پایین در مدت زمان کوتاهی دچار پوسیدگی یا نخ کش شدن رو به رو می شوید. هر چند این چالش را نیز می توانید با تعویض پارچه بر طرف کنید.

نوع کاربری مبلمان نیز در کیفیت آن تاثیر گذار است به طور مثال اگر شما در حال تدارک مبلمانی برای استفاده در محل کار هستید حتما باید از پارچه با کیفیت تولید شده باشد زیرا در صورت استفاده از پارچه های نا مرغوب و بی کیفیت چینی در مدت زمان کوتاهی با پارگی و یا تغییر رنگ شما را مجبور به خرید مبلمان جدید و یا تعمیر پارچه مبلمان ملزم خواهد کرد.

علاوه بر این اگر در محیط کار شما با رفت و آمد زیاد مشتریان رو به رو هستید حتما باید نوع و رنگ پارچه ای را انتخاب کنید که در مدت زمان کوتاه چرک و کثیف نشود به طور مثال متخصصین این حوزه پارچه های چرم با رنگ های تیره را پیشنهاد می دهند البته باید به راحتی کارمندان خود نیز توجه کنید، چون کارمندان شما مدت زمان زیادی را در روز از مبلمان استفاده می کنند پارچه ای را باید تهیه کنید که حس راحتی را به کارمندان منتقل کند.

رفع مشکلات پارچه و فوم و کلاف با تعمیرات

پوسیدگی پارچه یکی از مشکلات احتمالی در مبلمان است که با شست و شوی مبل به روش غیر متعارف و استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد حتما با آن روبه رو خواهید شد.

امروزه تعمیرات مبل مخصوصا تعویض پارچه مبل با استقبال زیاد مشتریان روبه رو شده است که در کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات مبل به شدت موثر بوده است از این رو با تعویض پارچه هم می توانید مبلمان خود را نو کنید هم زیبایی دوباره را به محل کار و یا منزل خود برگردانید..

 البته خرید و انتخاب پارچه های خوب و با کیفیت می تواند شما را از این چالش ها نجات دهد مجموعه هیواد که در حال حاضر در زمینه تعمیرات مبل فعالت می کند این امکان را به مشتریان خود می دهد که در صورت علاقه پارچه را خود تهیه کنند و در اختیار مجموعه قرار دهند که هم از اصالت پارچه اطمینان داشته باشند هم پارچه با کیفیت را تهیه کرده باشند.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ