راهنمای انتخاب رنگ مبلمان اداری در فرآیند تعویض پارچه

انتخاب رنگ مبلمان اداری در فرآیند تعویض پارچه

شاید در گذشته انتخاب رنگ مبلمان اداری بدون هیچ فکر و فقط از روی سلیقه انتخاب می شد اما امروزه با شناخت و درک بهتر این قضیه که تاثیر رنگ محیط کاری، تاثیر بسازی در روند و کارایی کارمندان دارد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

برای انتخاب رنگ مبلمان اداری، از علمی به نام روانشناسی رنگ ها کمک گرفته می شود که افراد بسیاری در این حوزه مشغول به فعالیت هستند.

با توجه به اینکه تعداد دفاتر کار اداری نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته اند علم روانشناسی رنگ ها نیز با استقبال زیاد مشتریان رو به رو شده است، به طوری که برای راه اندازی یک دفتر کوچک نیز از متخصصین این حوزه مشورت گرفته می شود. در نتیجه برای انتخاب رنگ مبلمان اداری می توانیم از این تخصص به صورت کاملا هوشمند و پویا استفاده کنیم.

با آشنایی هر چه بیشتر مردم با فرآیند انتخاب رنگ مبلمان اداری، فرآیند تعویض پارچه مبلمان نیز مورد توجه قرار گرفته است زیرا این امکان را می دهد با یک هزینه کم و تغییر پارچه مبلمان رنگ مبلمان دلخواه خود را داشته باشید که شما را از چالش های بزرگ همچون هزینه بالا رهایی می دهد.

از طرفی در فرآیند تعویض پارچه مبل باید به این نکته بسیار مهم هم توجه کنید که در صورت خرابی و پاره شدن پارچه های مبلمان وجه خوبی برای کسب و کار شما نخواهد داشت وبه راحتی می توانید با تغییر پارچه مبلمان خود زیبایی را به مبلنان خود بازگردانید..

اهمیت انتخاب رنگ مبلمان اداری

بعد از مشورت با مشاورین شاغل در این حوزه و تشریح کامل در مورد کار و نوع مشتریانی که به دفتر کار شما در رفت و آمد هستند مشاورین بهترین رنگ ها را پیشنهاد می دهند که با آرگونومی محیط و نوع کسب و کار شما سنخیت داشته باشد.

رنگ مبلمان علاوه بر تزئین محیط کار میتواند تاثیر روانشناختی بسیاری نیز بر محیط، حاکم کند به طور مثال قدرت یا حس آرامش، یا اشتیاق برای انجام کار را به کارمندان منتقل کند. علاوه بر این از ترکیب رنگ های مبلمان به راحتی می توان برای جداسازی قسمت ها و بخش های مختلف یک دفتر کار استفاده کرد.

در وهله اول این نکته بسیار مهم است، پس باید به این مسئله توجه کنید و زمان زیادی را صرف انتخاب رنگ مبلمان اداری خود کنید زیرا در صورت انتخاب اشتباه می تواند بر روند کسب و کار شما تاثیر گذار باشد. هر چند در این صورت نیز این امکان وجود دارد که با تعویض پارچه مبلمان رنگ مورد نظر خود را ب دست آورید.

در انتخاب رنگ مبلمان اداری به چه نکاتی باید توجه کنیم

مرحله بعدی در انتخاب رنگ مبمان اداری که بسیار مهم است انتخاب رنگ مبلمان همراستا با رنگ دیوارها و کفپوش دفتر کار است که باید تکمیل کننده هم باشند. ممکن است در انتخاب رنگ شما علاقه زیادی به رنگ های گرم و تیره همچون بفنش تیره و سبز تیره داشته باشید اما باید به این نکته هم توجه کنید که محیط مورد استفاده از این مبلمان باید از روشنایی خوبی برخوردار باشد.

نکته بسیار مهمی هم که در انتخاب رنگ مبلمان اداری باید توجه کنیم این است که دفتر کار به علت استفاده زیاد از مبلمان و رفت و آمد مشتریان باید از رنگی استفاده کنیم که دیرتر کثیف شده و خاصیت زیبایی و تمیزی خود را در دراز مدت از دست ندهد.

همانطور که بیان شد نوع کسب و کار در انتخاب رنگ مبلمان بسیار مهم است و باید با دقت و وسواس بیشتری مورد توجه قرار بگیرد به طور مثال برای یک دفتر وکالت از رنگ های شاد و شلوغ همچون قرمز و جیغ استفاده نمی شود. رنگ های خنثی همچون خاکستری و کرم یا رنگ سیاه گزینه خیلی خوبی برای دفاتر وکالت محسوب می شوند.

در مورد استفاده از رنگ های نارنجی و قرمز می توانیم از ترکیب این رنگ ها در رستوران ها و فودکورت ها استفاده کنیم که با توجه به نظر مشاورین روانشناسی رنگ این ترکیب رنگ اشتیاق و انرژی زیادی را به مشتریان منتقل می کند علاوه بر این در فروش محصولاتمان نیز بسیار تاثیر گذار است.

بیشتر اوقات از رنگ سفید برای مطب و خدمات مربوط به پزشکی استفاده می شود که حس پاکیزگی و آرامش را مدئوین و کارکنان این مراکز منتقل می کند.

رنگ زرد با توجه به اشتیاقی که منتقل می کند برای پیش برد اهداف و روند کاری بسیار موثر است. این سبک رنگ آنقدر موثر است که شرکت های نرم افزاری از این رنگ برای دکوراسیون و رنگ مبلمان خود استفاده می کنند.

تغییر پارچه مبل اداری یا خرید مبلمان جدید

این امکان وجود دارد که شما بعد ار مدتی دفتر کار خود را تغییر دهید و به مکان دیگری نقل مکان کنید حال دو راه پیش رو دارید، اولین راه اینکه شما یک مبلمان جدید هماهنگ با رنگ دفترتان تهیه کنید که علاوه بر صرف هزینه گزاف باید مدت زمان زیادی را نیز برای انتخاب و خرید و آماده شدن مبلمان جدید منتظر بمانید یا متناسب با رنگ و نوع مبلمان، محیط دفتر خود را دست خوش تغییرات زیادی کنید که این راه نیز علاوه بر تحمیل هزینه زیاد، مدت زمان زیادی هم باید صرف طراحی و تغییر دکوراسیون کنید.

اما راه دیگر و مقرون به صرفه ای نیز وجود دارد به نام تعمیرات مبل قدیمی، که در این روش با تعویض پارچه و هماهنگ کردن رنگ پارچه های مبلمان با رنگ و سبک دفتر جدید محیطی دلنشین همانگ با سبک فعالیت خود داشته باشید.

تغییر پارچه علاوه بر کم کردن هزینه ها، مدت زمان آماده سازی و تجهیز دفتر جدید را نیز به شدت کاهش می دهد. علاوه بر این تعویض پارچه های مبلمان این امکان را می دهد تا شما تمام نکات مربوط به روانشناسی رنگ ها و آرگونومیک محیط کار را طبق نظر کارشناسان این حوزه دست خوش تغییرات کنید.

ما در مجموعه هیواد توصیه خیلی مهمی را هم متذکر می شویم که در انتخاب پارچه در کنار المان هایی همچون رنگ و سبک پارچه، به کیفیت پارچه نیز دقت کنید، زیرا در صورت انتخاب پارچه با کیفیت پایین در مدت زمان کوتاه دچار پارگی و یا نخکشی شده و هزینه زیادی را به شما محتمل می کند و شما به اجبار برای تغییرات دوباره باید دست به کار شوید.

اموزش تعویض پارچه مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ