تفاوت مبل استیل و راحتی

اهمیت مبلمان در ساختار دکوراسیون داخلی بر کسی پوشیده نیست و در دکوراسیون محیط های امروزی اصلی ترین نقش را ایفا می کنند. نوع مبلمانی که برای محیط انتخاب می شوند بسیار حائز اهمیت هستند و می توانند به محیط شما هویت بدهند.

چه زمانی که به دنبال خرید مبل هستید و یا هنگامی که به کارگاه تعمیرات مبل معتبر مراجعه کنید، نوع مبل شما نقش کلیدی را خواهد داشت. داشتن انتخابی ایده ال متناسب با نیاز محیط و شما بستگی به اگاهی از انواع ان دارد و همچنین در بخش تعمیرات نیز هزینه ها و روند بازسازی هر کدام متفاوت است.

استیل (سلطنتی) و راحتی دو نوع از انواع صنعت مبلمان می باشند. بررسی تفاوت های مبل استیل و راحتی در جهت داشتن انتخابی مناسب صورت گرفته است، به همین منظور ویژگی ها و کاربرد های هر کدام از جهات مختلف بررسی خواهد شد.

با توجه به قیمت های بالای مبلمان و تنوع زیاد محصولات صنعت مبلمان، خرید مبل همواره یکی از سخت ترین کارها محسوب می شود که نیاز تحقیق و بررسی دقیق است. در این مقاله سعی شده تا به بررسی تفاوت مبل استیل و راحتی موجود در بازار و کارایی هر کدام بپردازیم.

مبلمان استیل یا سلطنتی به مبلمان گفته می شوند که حالت رسمی تری دارند. پایه و پشتی بلند از نشانه های بارز ان است. بخش بزرگی مبل استیل از چوب تشکیل شده است که در قسمت های مختلف ان نمایان می باشد.

اگر به ایجاد محیطی شیک فکر می کنید، حتما از این مبل برای پر زرق و برق کردن محیط استفاده کنید. از ویژگی های مبل استیل می توان به راحتی در حین نشستن و برخاستن اشاره کرد.

مبل راحتی به مبلمانی گفته می شود که قسمت اعظم ان از پارچه و فوم و اسفنج برای نرمی و راحتی بیشتر تشکیل شده باشد. کلاف مبل راحتی قابل رویت نبوده و دسته های ان بسیار کوتاه است. پایه های این مبلمان کوتاه بوده تا ارتفاع کمتری داشته باشد و در حین نشستن استفاده راحتی بیشتری به شما القا شود.

تفاوت مبل راحتی و استیل از لحاظ طراحی و الگوی ساخت

یکی از مهمترین تفاوت بین مبل استیل و راحتی ساختار و طراحی انها است. همانطور که می دانید سلطنتی نام دیگری است که از مبل استیل یاد می شود و به همین دلیل توجه ویژه ای برای تشریفاتی و تجملاتی بودن انها می شود. این مبل نسبت به سایر مبلمان زرق و برق بیشتری دارد و زمان زیادی برای ساخت انها صرف می شود.

برای زیبایی هر چه بیشتر روی دسته ها و تاج ان منبت کاری صورت می گیرد. همچنین رنگ کاری قسمت های چوبی مبل یک تخصص به شمار می رود و استفاده از رنگ های مناسب زیبایی ان را دو چندان می کند.

در مقابل مبل راحتی به لحاظ ساختاری ساده تر بوده و تنها به نرمی و راحتی ان توجه شده است. این نوع از مبلمان یک سبک مدرن به شمار می رود و برای محیط های مدرن امروزی بسیاری مناسب هستند. از فوم و فنر برای ایجاد راحتی بیشتر در این مبلمان استفاده می شود.

تفاوت مبل راحتی و استیل به لحاظ کارایی و استفاده

استفاده از مبلمان استیل بیشتر در محیط های شیک و رسمی نظیر پذیرایی خانه ها کاربرد دارد. مبل استیل همگان را مجذوب خود می کند و هر چه پر زرق و برق تر باشد چهره محیط را زیباتر می کند.

برای خرید این مبلمان حتما ابعاد محیط را مد نظر داشته باشید زیرا فضای زیادی را اشغال می کنند. ترکیب مبل سلطنتی با سایر عناصر تزئینی خانه می تواند شما را به محیط دلخواهتان برساند.

مبل راحتی بیشتر برای ایجاد محیط های مدرن کاربرد دارد. گستره انتخابی شما در نوع راحتی مبلمان بسیار بالا است و با قیمتی مناسب می توانید یک فضای مدرن و ساده ایجاد نمایید.

سبک راحتی مبل برای فضاهایی با صمیمیت بیشتر استفاده می شود. در محیط های خانوادگی و دوستانه مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرد و نشیمن خانه ها رایج ترین محل قرار گیری این مبلمان است.

هر یک از این مبلمان به لحاظ ویژگی های ساختاری و طراحی برای مکان های مختلفی کاربرد دارند. همین تفاوت ها و ویژگی ها محل قرار گیری انها را مشخص می کند.

مبلمان استیل برای استراحت طولانی مدت مناسب نیستند، بیشتر جنبه رسمی و تجملاتی دارد تا راحتی و نشستن طولانی مدت بر روی انها غیرقابل تحمل است. در عوض مبل راحتی را در محیط های مختلف به کار ببرید زیرا حتی برای محیط های کوچک مناسب هستند.

تفاوت مبل راحتی و استیل به لحاظ متریال سازنده

چوب و پارچه سلطنتی دو عنصر اصلی سازنده مبل استیل هستند. و به دلیل استفاده از چوب بیشتر وزن بالایی دارند. منبت کاری بر روی دسته و تاج مبل استیل بسیار مهم است. چوب بکار رفته برای ساخت کلاف باید به قدری مستحکم باشد تا در این حین منبت کاری اسیبی نبیند.

بیشتر خدمات تعمیرات مبل استیل مربوط به بخش تعویض رویه مبلمان است و کلاف انها به علت استقامت بالا به ندرت دچار اسیب می شود و در صورت خرابی نیز به راحتی تعمیر و تقویت می شود.

برای ساخت مبلمان راحتی بیشتر توجه ها برای ایجاد نرمی و راحتی بیشتر برای کابران است. این محصولات به نحوی ساخته می شوند که فضای کمتری را اشغال کنند و قابلیت استراحت را دارند.

فنر، فوم، اسفنج و پارچه مبلمان راحتی منحصر به فرد هستند و حجم و درصد استفاده از انها در مبلمان بیشتر است و القای راحتی و نرمی به واسطه انها انجام می شود. کیفیت و مرغوبیت انها باید به اندازه ای باشد تا پس از مدتی از فرم خود خارج نشوند.

دفرمگی یکی از معضلات شایع در بین مبلمان راحتی است که به دلیل استفاده از متریال درجه دو در انها ایجاد می شود. نگهداری و مراقبت از مبل راحتی می تواند به حفظ دوام و پایداری ان کمک می کند.

تفاوت مبل راحتی و استیل به لحاظ قیمت

به طور کلی نمی توان یک قیمت معین برای هر کدام از انها تعیین کرد. قیمت مبلمان بر اساس متریال سازنده و پروسه تولید انها تعیین می شود و هر کدام از انها قیمت های متفاوتی دارد.

اما اگر بخواهیم به لحاظ قیمتی انها را با یکدیگر مقایسه کنیم، مبل استیل رنج قیمتی بالاتری دارد. تفاوت این قیمت به علت پارچه، منبت کاری و کلاف ان است.

قیمت مبلمان راحتی در بازار کمتر از مبل استیل یا سلطنتی است. اما نمی توان گفت که این تفاوت قیمتی به دلیل استفاده از متریال بی کیفیت تر نسبت به مبل استیل می باشد.

مبلمان راحتی به این دلیل قیمت کمتری دارند که هدف از ساخت انها برای استراحت است. تجمل گرایی و عناصر زیبایی در انها کمتر است و تنها ساختار و راحتی انها مطرح است.

همچنین هزینه بازسازی و تعمیرات مبل راحتی نسبت به مبل استیل کمتر است. تعمیر فرورفتگی نشیمنگاه و پشتی مبل راحتی جزء رایج ترین خدمات می باشد.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ