تعویض روکش مبل

چگونه روکش مبل را تعویض کنیم؟ سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش امده باشد، اما به دلیل عدم اشنایی با اصول ان، از نوسازی و تعمیرات مبل خود منصرف شوند. در برخی موارد نیز انجام این کار بدون در نظر گرفتن نکات مهم و کلیدی می تواند به نتیجه ای معکوس ختم شود.

متاسفانه در تهران و کرج در طول سال بسیاری از افراد به دلیل عدم اگاهی به تعویض روکش مبل و مزایای ان مبلمان خود را کنار گذاشته و به سراغ خرید جایگزین انها می روند. تهران و کرج به دلیل جمعیت بالایی که دارد، مرکز اصلی صنعت مبلمان و خدمات وابسته است. همچنین صنعت مد مبل در پایتخت و کرج به سرعت در حال رشد و تغییرات است.

همه ما می دانیم که مبلمان نقش حیاتی را در خانه ها دارند و هزینه زیادی را برای خرید انها باید صرف کنیم. به مرور زمان و پس از استفاده دچار خرابی و فرسودگی خواهند شد. این اسیب ها در بخش روکش و رویه مبل بیشتر رخ می دهند و می توان در اقتصادی ترین حالت ممکن به تعویض یا نو سازی انها بپردازید.

با توجه به هزینه های سنگین تعویض مبل می توانید با تعویض روکش مبل و استفاده از طرح و رنگ های متنوع، مبلمان خود را تبدیل به یک دست مبل نو کنید. هزینه هایی که در این مسیر صرف خواهید کرد نسبت به خرید مبل جدید مقرون به صرفه تر است.

علاوه بر نو نوار نمودن مبل تاثیراتی هم روی محیط شما خواهد گذاشت که چهره محیط را زیباتر خواهند نمود. بنابراین برای تغییر حالت تکراری بودن محیط می توانید از این طریق اقدام کنید.

نکات مهم پیش از تعویض روکش مبل

پیش از تعویض روکش مبل یک بررسی کلی از دلایل فرسودگی مبل انجام دهید. اگر روکش فعلی کیفیت و یا کارایی لازمه برای میزان استفاده شما ندارد به سراغ روکش های با کیفیت تر بروید.

روکش پارچه ای مبلمان مخصوصا مبل راحتی باید به گونه ای باشند که شما را در حین استفاده به ارامش کافی برسانند. بیشتر قسمت های مبل با روکش پارچه ای پوشانده می شوند و در برخی طرح ها نیز تنها پایه های ان بیرون می ماند.

تهیه روکش مناسب که به راحتی کثیف و چروک نشود برای مبلمانی که از انها استفاده فراوانی می شود، بسیار حائز اهمیت است. تعویض روکش مبلمان بهترین و ارزان ترین راه حل ممکن برای بازگرداندن مبل به حالت اولیه و نو کردن ظاهر ان است.

در واقع نظافت اسان روکش جدید نیز به همان اندازه مهم است. برخی از پارچه ها به سختی نظافت می شوند و یا اینکه پس از نظافت مقداری از ان به صورت لکه روی روکش باقی می ماند.

روکش را مناسب با نوع مبل خود و دیزاین محیط انتخاب کنید تا تعویض روکش مبل تناقص را با فضای شما به همراه نیاورد. به همین دلیل با بررسی اولیه دست به انتخاب جنس، طرح و رنگ روکش بزنید.

بهترین گزینه برای تعویض روکش مبل

پیش از هر چیزی یک بودجه معین برای انتخابتان معین کنید تا از سردرگمی های شما کاسته شود. روکش مبلمان با توجه به جنس، کیفیت و برند تولید کننده دارای رنج قیمتی متنوعی هستند.

تنها در صورتی که از کیفیت و دوام روکش فعلی خود رضایت دارید، دوباره مشابه ان را خریداری کنید. خرید روکش مشابه به دو دلیل توصیه نمی شود، تکراری شدن محیط و به چشم نیامدن تغییرات از پیامد های این موضوع می توانند باشند.

برای ایجاد هماهنگی بین مبلمان و دکوراسیون حتما به طرح و رنگ پارچه دقت انتخابی دقت کنید. طرح دار یا ساده بودن ان نیز بسیار مهم است و می توانند فضا را شلوغ یا ساده تر نشان بدهند.

نوع مبل در تعویض روکش مبل بسیار تاثیر گذار است. روکش مبلمان متناسب با نوع ان انتخاب می شوند و به طور کلی برای هر کدام از انها انواع خاصی از روکش ها مناسب می باشد. به عنوان مثال برای مبلمان استیل روکش های سلطنتی مناسب هستند.

در انتخاب روکش های چرمی دقت لازم را به خرج بدهید، این نوع روکش دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی است. برای انتخاب این روکش حتما از یک کارشناس با تجربه کمک بخواهید.

اگر وقت کافی برای نظافت مبل ندارید،  روکشی را انتخاب کنید که به راحتی کثیف نمی شوند. روکش های نانو برای چنین مواردی بسیار مناسب هستند و به اسانی قابل نظافت می باشند.

به طور کلی پارچه ای برای روکش مبلمان مناسب هستند که از استحکام بالایی در برابر برخوردار هستند. روکشی را برای تعویض انتخاب کنید که در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند، همچنین چربی یا لکه ها را به خود جذب نمی کنند. پارچه های نخی، کتان، چرم و اکریلیک گزینه های بسیار مناسبی هستند.

نقش محتوای داخلی در تعویض روکش مبل

نقش محتوای داخلی را در تعویض روکش مبل نمی توان نادیده گرفت. فرسودگی محتوای داخلی یکی از عوامل مهمی که سبب می شوند تا روکش مبلمان ساختار نامناسبی به خود بگیرند.

خرابی یا از فرم خارج شدن فوم، اسفنج و فنر مبلمان به مرور زمان باعث کهنگی یا پارگی روکش ان می شوند. اگر قصد تعویض روکش مبلمان خود را دارید حتما محتوای فرسوده مبل را تعویض کنید تا مجددا نیاز به تعویض پیدا نکنید.

محتوای داخلی مبلمان برای ایجاد نرمی و راحتی در مبلمان به کار می روند. در صورتی که از فرم خود خارج شوند فشار ناشی از وزن به روکش مبلمان وارد می شد و انها را از فرم خود خارج می کند.

خوشبختانه بخش داخلی مبلمان در صورت فرسودگی قابل تعویض هستند و به راحتی می توان با استفاده از متریال مرغوب تر نرمی و راحتی مناسبی در مبلمان ایجاد کرد.

رویه کوبی در تعویض روکش مبل

مهمترین و اخرین قسمت در تعویض روکش مبل مرحله رویه کوبی است. برای اتصال محکم روکش به مبل، اتصال نشیمن به بدنه، جایگذاری فوم ها، کشش مناسب روکش و فرم دهی مناسب نیاز به رویه کوبی مبل می باشد.

برای اینکه روکش به خوبی بر روی مبل سوار شود و کشش ان نه زیاد باشد و نه کم که به مرور زمان چروک شوند باید مبل را به دست رویه کوب سپرد. این مرحله تاثیر فراوانی بر قیمت نهایی خواهد گذاشت.

نتیجه نهایی و ماندگاری روکش به این مرحله وابسته است. در صورتی که توسط استادکاران ماهر انجام شود می توان ماندگاری ان را تا سالیان طولانی تضمین نمود.

قیمت تعویض روکش مبل

قیمت تعویض روکش مبل بر اساس فاکتور و معیار های مختلفی تعیین می شود. بیش از هرچیزی باید مشخص شود که روکش مبل توسط کارگاه تعمیرات مبل تهیه می شود و یا اینکه مشتریان دست به کار خواهند شد.

مبلمان بنا به دلایل مختلفی به تعویض روکش نیاز پیدا می کنند و به طور قطع نمی توان برای انها هزینه تعیین نمود. مبلمان بر اساس نوع و ویژگی های ساختاریشان ظرافت کاری خاص خود را دارند.

در برخی از موارد نیاز است تا یک سری تعمیرات جزئی بر روی مبلمان اعمال شود و محتوای فرسوده ان برای رسیدن به نتیجه ایده ال تعویض شوند. در صورت توافق مشتریان هزینه انجام ان بر روی هزینه تعویض روکش مبل افزوده خواهد شد.

اگر تعویض روکش مبلمان با هدف نوسازی انها صورت گیرد، قطعا هزینه ها نیز بالاتر می رود و حتما لازم است بخش های فرسوده ان نیز تعویض شوند. کارشناسان شرکت هیواد با پس از دریافت اطلاعات کافی از مشتریان یک لیست از هزینه خدمات و روند کلی کار در اختیار شما خواهند گذاشت.

تعویض روکش مبل در منزل

تعویض روکش مبل در منزل تنها برای صدمات جزئی مناسب است. این خدمات برای کاهش هزینه های مشتریان و افزایش رفاه حال مشتریان در محل انجام می گیرد.

همانطور که اشاره کردیم باید صدمات جزئی باشند، و یا اینکه امکان تعویض روکش مبل در منزل بدون نیاز به ابزار الات کارگاهی وجود داشته باشد. برای رسیدن به نتیجه ایده ال حتما باید مراحل تعویض زیر نظر استادکاران ماهر توسط ابزار الات کارگاهی صورت گیرد.

برای تعویض روکش مبلمان در منزل و رفع ایرادات مرتبط با ان نیز به بررسی و کارشناسی دقیق دارد و برای اینکار می توانید از قسمت های اسیب دیده عکس و فیلم تهیه کرده و برای کارشناسان هیواد ارسال کنید.

اموزش تعویض پارچه مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ