تعمیر مبل چرمی

تعمیر مبل چرمی راه حلی مناسب و مقرون به صرفه در برابر تعویض مبلمان چرمی بر اثر ساییدگی ، رنگ رفتگی ، پوست پوست شده و سوارخ شدن با یک دست مبل جدید می باشد.

تعمیر مبل چرمی خدمتی نوین از شرکت های تعمیر مبل می باشد که شما به کمک ان ها به راحتی می توانید با صرف اندکی زمان و هزینه مبلمان چرمی قدیمی خود را تبدیل به یک دست مبل نو کنید.

راه حل و روش کار های مختلفی برای تعمیرات مبل چرمی وجود دارد که به راحتی می توانید مبلمان چرمی خود را تعمیر کنید اما کمک گرفتن از افراد متخصص یا به کارگیری روش هایی که مختص اسیب مبل شما است برای دست یافت به نتیجه بهتر لازم می باشد.

هر چقدر هم که مبلمان شما با دوام و مرغوب باشند باز هم در معرض اسیب و فرسایش قرار دارند و شاید در ابتدا تعمیر مبل چرمی اسیب دیده غیر ممکن به نظر برسد اما تمامی این اسیب ها قابل حل و بازسازی می باشند.

قدم اول در تعمیر مبل چرمی شناسایی اسیب و جلو گیری از گسترش ان می باشد ، همانطور که می دانید مبلمان چرمی یک روکش مصنوعی دارند که بسیار اسیب پذیر است و عدم رسیدگی به ان می تواند سبب گسترش اسیب و از بین رفتن زیبایی و شمایل مبل شود.

مبلمان چرمی به دلیل ظاهر تجملاتی که دارند یکی از محبوب ترین و رایج ترین مبل ها در صنعت دکوراسیون داخلی خانه ها و اداره جات می باشند ، این مبلمان به دلیل قابلیت بالایی که دارد به راحتی با تمامی محیط های کاری و سکونت سازگاری پیدا می کند.

استفاده بیش از حد از این مبل ها و عدم رعایت نکات نگهداری ممکن است اسیب هایی را بدان وارد کند و جذابیت ان را  تحت تاثیر قراردهد ، جالب است بدانید که تعمیر مبل چرمی را به راحتی می توانید حتی در منزل انجام دهید.

تعمیر مبل چرمی در منزل

تعمیر مبل چرمی در منزل با دو حالت تعمیر توسط خود مشتریان و تیم متخصص امکان پذیر است و خوشبختانه بسیاری از اسیب های که به چرم و یا پارچه ای وارد می شوند در منزل قابلیت تعمیر دارند.

در حالت اول افراد به راحتی با تماشای ویدیو های اموزشی در شبکه های مجازی می توانند اسیب های کوچک را توسط ابزار های ساده در دسترس رفع نمایند.

تعمیر مبل چرمی در منزل توسط کیت های ترمیم چرم روش دیگری است که می توانید از انها استفاده کنید اما بهتر است بدانید که این کیت های برای تمام موارد چرم طبیعی و مصنوعی مناسب نیستند.

حالت دوم تعمیر مبل چرمی در منزل تماس با یک شرکت معتبر تعمیرات مبل می باشد ، کارشناسان اعزامی به محل پس از بررسی اسیب در صورتی که امکان تعمیر در محل باشد ، تعمیر را در محل انجام خواهند داد.

تعمیر مبل چرمی در منزل مشروط به این می باشد که نیاز به ابزار های کارگاهی نبوده و همچنین سطح اسیب به قدری بالا نباشد که حتما باید تعویض روکش چرمی مبل صورت پذیرد.

تعمیرات مبلمان چرمی

معمولا در مبلمان چرمی بیشترین اسیب ها ناشی از پنجه ی حیوانات خانگی ، نور خورشید ، اشیاء نوک تیز و کودکان می باشد اما با وجود تمامی این مشکلات باز هم مبل چرمی یکی از محبوب ترین مبل ها می باشد.

در ادامه به طور کامل به بررسی اسیب های وارده به مبل چرمی و روش های تعمیر ان خواهیم پرداخت.

رویه کوبی و تعویض پارچه رومبلی چرم

در بدترین حالات ممکن اسیب وارده به پارچه رومبلی چرمی به حدی است که با روش های کارگاهی و خانگی قابل تعمیر نیستند و تنها تعویض پارچه ان با یک پارچه جدید ممکن خواهد بود.

بسیاری از چرم های قدیمی و فرسوده به حدی هستند که انجام هرگونه تعمیر و فرایند احیا بر روی انها موثر نخواهد بود و نیاز است تا پارچه جدید روی ان رویه کوبی شود.

تعمیر رویه مبل چرم

فرسودگی چرم یکی از موارد پرشمار در اسیب های رومبلی چرم است و کیفیت چرم تاثیر بسزایی روی فرسودگی مبل خواهد داشت و توسط ابزار نوین امروزی به راحتی قابل تعمیر می باشد.

ساییدگی و پوست پوست شدن نیز بسیار زیبایی مبل را تحت تاثیر قرار می دهند این موارد را می توان به راحتی توسط کیت های ترمیم و مواد ترمیم کننده چرم به راحتی تعمیر نمود.

خراش ها به دلایل گوناگونی روی مبل چرم ظاهر می شوند که نمای ظاهری ان را تحت تاثیر قرار می دهند ، در بسیاری از موارد رفع خراش و تعمیر مبل چرمی توسط روغن هایی همانند روغن نارنجی و زیتون و انجام عملیات پرداخت روی چرم انجام می شود.

روش دیگر استفاده از روغن های مخصوص با رنگ خنثی و سپس صابون روغن گیاهی است ، به خصوص زمانی که مبلمان شما قهوه ای تیره می باشد که به توان خراش را با دقت بالا پوشاند.

بریدگی و ترک ها از دیگر اسیب های وارده به رومبلی چرم هستند که وصله زدن یا تعویض منطقه اسیب دیده می تواند جلوه اولیه مبل را بدان باز گرداند.

تعمیر و تقویت کلاف مبل چرمی

مبلمان چرمی نیز همانند سایر مبل ها ممکن است دچار نشست ، لق شدن پایه و دسته ها ، بروز صدای جیر جیر در کلاف ، شکستگی و همچنین اسیب در بخش فنر ها شود ، شما به  راحتی می توانید با تعمیر و تقویت کلاف مبل چرمی خود را با کمترین هزینه حالت اولیه ان را بازیابی کنید.

تعمیر مبل چرمی اداری

مبل چرمی به دلیل جلوه تجملاتی که دارد بیشتر از منازل در اماکن اداری استفاده می شود و به دلیل اینکه دکواسیون داخلی محیط را تحت تاثیر قرار می دهند از مواردی هستند که بسیار برای تعمیرات به کارگاه ارسال می شوند.

رنگ کاری مبل چرمی

چرم نیز همانند سایر پارچه رومبلی دیگر در معرض رنگ پریدگی قرار دارد ، رنگ کاری مبل چرمی از ان دسته مواردی است که حتما باید توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود.

شناسایی و تهیه رنگ متناسب با رنگ فعلی چرم دقت و تجربه بالای رنگ کار مبل را طلب می کند ، به عنوان مثال رنگ امیزی چرم قهوه ای روشن با کمی قهوه ای تیره ممکن است جلوه کلی را تحت تاثیر قرار دهد.

مرحله نهایی در تعمیر مبل چرمی توسط رنگ کاری استفاده از تثبیت کننده های مناسب رنگ می باشد تا لایه رنگ شده به مرور زمان از بین نرود.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ