در تعمیر مبلمان باید به چه نکاتی توجه کنیم

نکات مهم تعمیر مبلمان

از انجا که تعویض و خرید مبل هزینه ای بسیار بالا روی دست خانوار می گذارد، تعمیرات مبل گزینه ای مناسب تر و کم هزینه تر می باشد که در مقابل ان قرار می گیرد. در صورتی که کلاف و قسمت های چوبی مبلمان شما سالم می باشد می توانید از این گزینه برای نوسازی و اعمال تغییرات بر روی مبل و دکوراسیون محیط خود استفاده کنید.

مبلمان نقش کلیدی را در تامین اسایش محیط ایفا می کنند و امروزه به یکی از ارکان اصلی خانه ها تبدیل شده اند. وابستگی دکوراسیون داخلی به مبلمان نیز یکی دیگر از پارامتر هایی است که اهمیت مبل را پر رنگ تر می کند.

اهمیت مبلمان دیگر بر کسی پوشیده نیست و اگر به تاریخچه ان نگاه کنیم، از عنصری تجملی به یک عنصری رفاهی تبدیل شده است. ناگفته نماند که مبلمان امروزی برای بسیاری نقش تجملاتی دارد و بسیاری از مبلمان برای محیط های پر زرق و برق طراحی و تولید می شوند.

مبلمان انواع مختلفی دارند، نظیر کلاسیک، راحتی و استیل که بر اساس سلیقه و نیاز محیط انتخاب می شوند تا تکمیل کننده سبک محیط باشند. برخی از مبلمان نقش رفاهی را دارند و برخی دیگر در محیط های اداری برای جلب توجه و رضایت مشتریان به کار گرفته می شوند.

اسایش و رفاه محیط ارتباط مستقیمی با سلامت ظاهری و ساختاری انها دارد. هر مبلمانی بسته به نحوه استفاده و استاندارد هایی که در طراحی و تولید رعایت می شوند، یک طول عمر مشخصی دارند.

مسئله خرابی و ایراد برای مبلمان و سایر لوازم ضروری و پر کاربرد زندگی روزمره یک مسئله اجتناب ناپذیر است. نگهداری و مراقبت از این لوازم یک مسئله مهم و سلیقه ای بوده که می تواند طول عمر مفید انها را افزایش دهد.

زمانی که مبلمان شما نیاز به تعمیر و یا بازسازی پیدا می کند، پیش از سپردن انها به کارگاه مجهز تعمیر مبل باید به نکات مهمی توجه کنید تا این فرایند به بالاترین بازدهی خود برسد.

دقت کنید که تعمیر می تواند با کمترین هزینه ممکن شما را صاحب یک دست مبلمان نو کند و سهل انگاری شما می تواند هدر رفت هزینه را به همراه داشته باشد و نتیجه مورد نظر را دریافت نکنید.

کدام مبلمان ارزش بازسازی و تعمیر دارند؟

اولین قدم در تعمیر مبل این است که از خودتان بپرسید که ایا مبل شما ارزش تعمیر و صرفه هزینه بابت بازسازی را دارد؟ اما چگونه باید به پاسخ سوالاتان برسید؟

از نظر متخصصین این حوزه مبلمانی که کلاف خوب و مستحکمی داشته باشند و از چوب و یا استیل مرغوب ساخته شده باشد، ارزش نوسازی را خواهند داشت. در صورتی که بخش کلاف مهم مبلمان شما هیچ گونه شکستگی و یا ایرادی ندارد می توانید انها را به دست تعمیر کار بسپارید.

همانطور که می دانید بخش کلاف مبل قابل رویت نبوده و به سختی می توان ان را دید و مورد ارزیابی قرار داد. در مبلمان استیل که بخش زیادی از انها چوبی می باشد، بررسی راحتر می باشد و ایرادات به راحتی قابل شناسایی هستند.

بررسی سلامت کلاف مبل راحتی بسیار سخت می باشد و بررسی کلاف از میان رویه ان راحت نبوده و عملا اینکار توسط افراد عادی غیر ممکن است. قسمت اعظمی از این نوع مبلمان توسط پارچه و فوم پوشانده شده است و کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

بسیاری از مبلمان که به دست تعمیر و نوسازی سپرده می شوند، مبلمان عتیقه و قدیمی بوده که بخش های چوبی ان دچار پوسیدگی شده اند و نیاز به زمان و ترمیم بیشتری دارند.

چنانچه تخصصی در این زمینه ندارید می توانید از متخصصان این حوزه مشاوره و راهنمایی دریافت نمایید.

ترمیم خراشیدگی و ترک ها

ترمیم خراشیدگی ها و ترک روی مبلمان نیز یکی از مواردی است که باید بدان توجه ویژه ای داشته باشید. خراشیدگی های قسمت چوبی و فلزی نیز یکی از اسیب هایی است که به علت سهل انگاری رخ می دهد و ترمیم انها می تواند تاثیری مثبتی بر نتیجه تعمیر ایجاد کند.

خراشیدگی ها به دو دسته سطحی و عمقی تقسیم می شوند، در خراشیدگی های سطحی، فرایند ترمیم اسان تر بوده و توسط مواد مخصوصی پوشش داده می شوند. در خراشیدگی هایی که توسط اشیاء نوک تیز و گوشه دار ایجاد می شوند، فرایند ترمیم نیاز به مهارت و تجربه فنی کار بوده تا دیگر اثری از ان باقی نماند و با سایر بخش ها در تضاد نباشد.

پروسه ترمیم خراشیدگی های سطوح مبلمان با استفاده از تجهیزات مناسب انجام می شود و پس از ترمیم نیاز به صیقل دهی دارد. رنگ کاری در نهایت می تواند اثر انها را به طور کامل از بین ببرد.

تعویض پارچه و محتوای داخلی مبل

تعویض پارچه و محتوای داخلی مبلمان می تواند تکمیل کننده عمل نوسازی باشد. در صورتی که پارچه و محتوای داخلی شما دیگر کارایی لازمه را نداشته می توانید با تعویض انها کیفیت و کارایی از دست رفته را بازیابی کنید.

رنگ پریدگی و فرسودگی پارچه مبل محیط را خسته کننده نشان خواهد داد و پارچه اولین بخشی است که مخاطب با ان ارتباط برقرار می کند. این معایب پس از مدتی استفاده بر روی مبلمان ظاهر می شوند و تاثیر منفی بر محیط خواهند گذاشت.

عوامل محیطی و نحوه و میزان استفاده شما می تواند باعث ایجاد فرسودگی و رنگ پریدگی رویه مبلمان شما شود. جنس و کیفیت پارچه نیز بسیار حائز اهمیت است در صورتی که بافت انها مرغوب باشد رنگ انها دیرتر دچار تغییر می شود.

تعویض پارچه و محتوای داخلی مبل

محتوای داخلی مانند فوم، اسفنج و فنر ها نیز تاثیر بسزایی روی عملکرد مبلمان دارند. به سبب نیروی ناشی از وزن افراد در هنگام استفاده دچار فرورفتگی شده و به مرور زمان از فرم خود خارج می شوند.

در مبلمان نوع راحتی نقش محتوای داخلی برای ایجاد نرمی و راحتی بیشتر بسیار محسوس است و تعویض انها با متریال مرغوب و درجه یک بسیار حائز اهمیت است.

انتخاب کارگاه مجهز و قابل اعتماد

مبلمان از بخش های مختلفی تشکیل شده است که ارتباط مستقیمی و غیر مستقیمی با یک دیگر دارند و بدین علت بروز هر گونه ایراد روی یک بخش می تواند روی سایر بخش ها تاثیر بگذارد.

اصولا بروز ایرادهای بزرگ و کوچک بر روی مبلمان می تواند ذهن شما را درگیر خود نماید و به دنبال راه حلی سریع و ارزان برای رفع انها باشید. در مواردی نیز مبلمان هیچ گونه ایرادی بر روی ساختار و محتوای خود ندارند و سپردن انها به دست تعمیر صرفا جهت نوسازی و اعمال تغییرات دلخواه است.

امروزه کارگاه ها و افرادی بسیاری در حال ارائه خدمات مد نظر شما هستند که کمی انتخاب را برای شما سخت تر می کند. دیگر نکته مهم تامین متریال مرغوب و درجه یک می باشد و شاخصه ای است که بستگی به کارگاه مورد نظر دارد که از چه متریالی و با چه درجه مرغوبیتی استفاده می کند.

قبل از انجام تعمیر و ارسال مبل به کارگاه تعمیرات مبل اگاهی های لازم را در زمینه نکات و روند کلی خدمات کسب نمایید. این اگاهی شما سبب می شود تا به راحتی شرکت و کارگاه های مجهز و معتبر را شناسایی کنید، تا در خصوص هزینه ها، تعمیر صحیح اعتماد کافی داشته باشید.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ