تعمیر شکستگی تاج مبل

مبلمان سلطنتی و استیل با توجه به ظرافتی که در چوب آنها به کار رفته است و مقدار منبت و نقشی که بر روی آن کار شده است قیمت تمام شده بالایی نسبت به دیگر مبلمان دارند. در بعضی موارد این تفاوت قیمت به چندین برابر نیز می رسد.

با توجه به این تفاوت قیمت در صورت آسیب و یا شکستگی مقدار هزینه زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد و ممکن است شما را با چالش های زیادی رو به رو کند. از جمله این چالش ها می توانیم به هزینه زیاد برای خرید مبلمان جدید اشاره کنیم.

این روزها امکان تعمیر شکستگی تاج مبل نیز فراهم شده است و دیگر نیازی نیست که بعد از شکسته شدن تاج مبل خود نگران این باشید که دیگر مبلمان شما کارایی ای نداشته باشد و به راحتی می توانید با خدمات تعمیرات مبل خود را از هزینه های زیاد نجات دهید.

در صنعت بازسازی و نوسازی مبل تعداد شاغلین در حوزه تعمیر شکستگی تاج مبل هر روز بیشتر شده است به طوری که متخصصین و استادکاران با توجه به مهارت و سابقه اشتغال دستمزد زیادی نیز دریافت می نمایند.

آشنایی با تاج مبل

تاج مبل یکی از ارکان اصلی و اعضای تشکیل دهنده مبلمان سلطنتی و استیل می باشد که باعث زیبایی دو چندان مبلمان شده است و علاوه بر این هزینه آن را نیز افزایش می دهد.

با توجه به منبت کاری هایی که بر روی تاج مبل صورت می گیرد و ظرافت خاصی که دارد باید در نگهداری این سبک از مبلمان دقت زیادی به خرج دهید و همچنین در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی در زمان حمل و نقل می تواند باعث شکستگی تاج مبل شود.

منبت های بر روی تاج و دسته مبل را به دو صورت می توان پیاده سازی کرد. اول اینکه تمامی مراحل توسط استادکار انجام بپزیرد و به اصطلاح هنر دست باشد که قیمت محصول را به شدت افزایش می دهد. راه دیگری که این روزها به شدت مورد استفاده قرار می گیرد استافاده از دستگاه هاس cnc می باشد که می توان طرح های مختلفی را با هزینه کمتر پیاده سازی کرد.

این روزها از مواد فایبرگلاس و رزین در صنعت مبلمان نیز استفاده می شود. در بعضی از موارد از این مواد برای ساخت تاج مبل مورد استفاده قرار می گیرد که به راحتی می توان آنها را جدا و یا تعویض نمود زیرا به وسیله پیچ به بدنه مبل بسته می شود و به راحتی می توان مراحل جداسازی را طی کرد.

تعمیر تاج مبل و راه حل ها

با توجه به قیمت بالای این سبک از مبلمان، شکسته شدن یا دفرمه شدن تاج مبل دلیل کافی برای تعویض مبلمان نیست و می توانید با تعمیر تاج مبل در هر حالتی که باشد مبلمان زیبای خود را بازسازی نمایید و زیبایی دوباره را به مبلمان خود هدیه دهید.

برای تعمیرات و بازسازی تاج مبل باید مبلمان خود را به کارگاه معتبری بسپارید تا بتوانند کار شما را به نحو احسنت انجام دهند زیرا این تغییرات نیازمند وجود افراد متخصص در کارگاه می باشد که بتوانند منبت کاری ها و تزیینات مورد نظر را پیاده سازی نمایند البته که باید بتوانند به طوری کار خود را انجام دهند که آثار تعمیرات بر روی مبلمان باقی نماند.

البته شاید از آن دسته افراد باشید که به قول معروف دست به آچار باشند و فکر کنید که می توانید با چسب تاج مبل خود را بچسبانید!

پاسخ ما به این راهکار و راه حل شما کاملا یک نه قاطع است زیرا ممکن است با این کار آسیب های جدی ای به مبلمان خود وارد نمایید و ممکن باشد این تعمیرات هزینه های زیادی بر روی دست شما بگذارد.

موارد تاثیرگذار در هزینه تعمیرات تاج مبل

موارد و عوامل متعددی می توانند در هزینه تعمیرات تاج مبل تاثیر گذار باشند که در ادامه هر یک را به اختصار مورد بررسی قرار می دهیم.

میزان شکستگی یکی از عوامل مهم تاثیر گذار در قیمت نهایی می باشد. با توجه به منبت و ظرافتی که تاج مبل دارد هر چه میزان شکستگی بیشتر باشد هزینه بازسازی آن نیز افزایش پیدا می کند. به طوری که مقدار زمان کار بر روی تمامی کارهای تعمیراتی یکسان نیست و هرچه کاری زمان بیشتری را ببرد هزینه آن نیز افزایش پیدا می کند.

یکی دیگر ار عوامل مهم که حتما در قیمت نهایی تاثیر گذار است متریال و مواد اولیه برای تعمیرات است که هر چه از مواد با کیفیت بالا مورد استفاده قرار گیرد هزینه آن نیز به شدت افزایش پیدا می کند.

با توجه به دشواری کار با منبت و فرم دادن چوب افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت می باشند باید از تجربه لازم و کافی برخوردار باشند و باید این را نیز بدانید که هر چه تجربه استاد کار بیشتر باشد میزان حقوق دریافی وی نیز بیشتر می شود که در قیمت نهایی تاثیر گذار است. به طور مثال شاید شما با مراجه به کارگاهی هزینه کمتری را بپردازید اما باید ریسک تخریب و خراب شدن مبلمان خود را نیز به جان بخرید.

البته این نکته مهم را نیز باید بیان کنیم که با توجه به تعویض تاج باید هزینه های رنگ آمیزی را نیز به صورت حساب اضافه کرد که با توجه به رنگ های مختلف قیمت آن متفاوت می باشد.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ