تعمیرات مبل آغازگر یک تحول در صنعت مبلمان

دلایل به صرفه بودن تعمیرات مبل نسبت به خرید مبلمان

تعمیرات مبل آغازگر یک تحول عظیم در صنعت مبلمان شد که امروزه افراد زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند و مشاغل زیادی همچون رویه کوبی یا تولید پارچه و… را در خود جای داده است.

نوسازی مبل نشان از آغاز یک تحول بزرگ را در عرصه صنعت مبلمان می دهد زیرا تعداد مشاغلی که درگیر خود می کند چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم با رشد روز افزونی رو به رو خواهد کرد.

احیای دوباره مبلمان آغازگر یک تحول در صنعت مبلمان خواهد بود اگر سازمان هایی همچون برنامه و بودجه و وزارت صمت حمایت های مالی و دادن تسهیلات ویژه به بنگاه های کوچک زود بازده و آسان کردن فرآیند گرفتن مجوز های تجهیز کارگاه های تعمیرات مبلمان را سرعت ببخشند همچنین با ایجاد شغل از اشتغال جوانان حمایت می شود.

تاسیس کارخانه های تولید فوم و اسفنج، پارچه و… یکی از مزیت های بزرگ در این تحول است که شغل های بسیاری را به وجود آورده است.

تعمیر مبلمان امروزه نقش بزرگی در حفظ سرمایه های منابع طبیعی دارد و یکی از شاخصه های بزرگ در حفظ محیط زیست است.

دلایل به صرفه بودن نوسازی مبل نسبت به خرید مبل

مهمترین دلیلی که این روزها با استقبال زیاد مشتریان برای تعمیرات مبل با آن رو به رو هستیم هزینه بسیار پایین تعمیرات و نوسازی مبلمان نسبت به خرید محصول جدید است.

علاوه بر این مدت رمان ریادی را باید صرف جستجو و انتخاب و یافتن محصولی با کیفیت و البته زیبا که مورد پسند تمام اعضای خانواده باشد که با این کار هزینه زیادی را به لحاظ زمانی و مالی به شما تحمیل می کند.

از این رو با توجه به قیمت تمام شده محصولات چوبی و همچنین هزینه بالا در حمل نقل کالا در خرید مبلمان شما هزینه زیادی را نیز باید بپردازید. اما در مجموعه هیواد به منظور راحتی و کاهش هزینه های شما حمل و نقل کالا را رایگان در خدمتتان خواهیم بود.

به طور مثال مبل شما دچار نشست نشیمنگاه شده است حال با این وضعیت شما تصمیم به تغییر کامل می کنید؟ و هزینه گزافی را به خود تحمیل می کنید! شما با تغییر و نوسازی فوم نشیمنگاه مبلمانتان علاوه بر برگشت مبلتان به حالت اولیه هزینه خیلی کمی را نیز پرداخت می کنید.

برای تغییر فوم حتی این امکان وجود دارد که به جاب حمل کالا به کارگاه در محل نیز این جا به جایی به صورت کاملا اصولی و حرفه ای انجام بپزیرد.

یا شما بخاطر پارگی یک گوشه از پارچه مبلتان، خود را ملزم به تغییر کامل مبلمانتان می کنید؟ در این مرحله نیز شما به جای تغییر کامل مبلمان، تعویض پارچه های مبل را در دستور کار خود قرار دهید زیرا در این صورت علاوه بر کاهش زیاد هزینه ها میتوانید با هزینه خیلی کم در مدت زمان کوتاه محصولی با کیفیت و نو را در اختیار داشته باشید.

یکی دیگر از مزایای مهم صنعت تعمیرات مبل، امکان تغییر مدل اعم از تغییر رنگ، تغییر منبت کاری های یک مبل است که به شما این فرصت را می دهد تا با صرف هزینه ای خیلی نازل و نا چیز حتی تغییراتی در مبلمان خود ایجاد کنید. این تغییرات اعم از تغییر منبت کاری هایی که در مدل شما وجود دارد. یا تغییر در رنگ یا حتی تغییر در آرگونومیک مبلمان. شاید برای شما این سوال پیش می آید که چگونه می توان آرگونومیک مبلی که ساخته شده را تغییر داد؟

جواب ما بله است، به این صورت که متخصصین این حوزه با اضافه کردن کوسن ها یا اضافه کردن و حجم دادن یا کم کردن حجم پشتی مبل یا نشیمنگاه می توانید این تغییرات را پیاده سازی کنید.

از طرفی شما تصمیم می گیرید که دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید حالا باید علاوه بر دکوراسیون، مبل های خود را نیز تغییر دهید؟ اما با نوسازی مبلمان خود که شامل عوض کردن رنگ کلاف ها و تعویض پارچه متناسب و هماهنگ با دکوراسیون جدید زیبایی مورد نظر خود را به محیط خانه یا دفتر خود تزریق نمایید.

تحلیل بازار فروش و تعمیر مبل

امروزه به دلیل خشک سالی های پی در پی و به دلیل این خشکسالی ها آتش سوزی های متعددی نیز رخ می دهد، که تولید کنندگان این عرصه را با مشکلات بزرگی رو به رو کرده است و البته از نقش قاچاقچیان چوب نیز نباید ساده گذشت از این رو شرکت هایی برای حفظ محیط زیست و البته تامین کالاهای مورد نظر رو به واردات محصولات چوبی آورده اند.

با توجه به قیمت تمام شده و البته بالای محصولات چوبی هزینه تعمیر به شدت کمتر از تعویض و خرید محصولی جدید می باشد. در نتیجه شما با نخریدن مبلمان جدید و تعمیرات مبلمان قدیمی خود میتوانید هزینه های خود را به شدت کاهش دهید.

با توجه به داده های موجود در بازار و از طرفی قیمت بالای مواد اولیه و کاهش قدرت خرید خانوار، فروش محصولات چوبی از جمله مبل به شدت کاهش یافته است و سرمایه گذاری در این بازار با ریسک بالایی مواجه شده است. اما تولید کنندگانی نیز وجود دارند که علاوه بر تامین کالای داخل در سودای صادرات محصولات چوبی خود نیز هستند.

با توجه به قیمت ارز و قیمت تمام شده محصولات ایرانی که در مقابل محصولات خارجی از قیمت پایین تری در خارج از کشور برخوردار هستند این صنعت را با تحول رو به کرده است. اما در دوران کرونا و با توجه به بسته شدن تمام مرزهای خارجی صنعت صادرات نیز دچار چالش های عدیده ای شده است اما با توجه به نیاز بازار داخل و همچنین استقبال مردم از صنعت تعمیر مبل، روز به روز تعمیر مبلمان با قدرت به کار خود ادامه می دهد و کارگاه های زیادی در این زمینه مشغول فعالت هستند.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ