نوسازی مبل قدیمی

با تغییر نیاز های یک خانواده و همینطور نیاز به نوسازی و نگهداری مبلمان، تعمیرات مبل اتفاق می افتد. مبلمان یکی از اجزای اصلی دکوراسیون محیط خانه ها هستند که انواع و طرح های متنوعی دارند.

هر مبلی متناسب با دیزاین محیط و سلیقه خانواده انتخاب می شوند. استفاده از مبلمان مناسب می تواند فضای خانه شما را شیک و زیبا کند و اصولا خانه ای که در ان ساکن هستیم را مد نظر قرار می دهیم.

ایا مبلمان شما دیگر جلوه و زیبایی اولیه خود را ندارد؟ و یا دچار دفرمگی و یا فرسودگی رویه شده است؟ ممکن است به خانه ای جدید بروید و با تناقص مبل خود با طراحی محیط روبه رو شوید.

این موارد نمی توانند دلیل محکمی برای تعویض انها با مبلمان جدید باشند. هر مبلی با توجه به نحوه استفاده شما و رعایت نکات نگهداری و مراقبتی از انها یک طول عمر مشخصی دارند. پس از مدتی مبلمان دچار ایراد می شوند و یا اینکه از حالت استاندارد خود خارج می شوند.

تبدیل مبل کهنه به مبل نو زمانی ارزشمند خواهد بود که این فرایند با کمترین هزینه ممکن عملی شود. در بسیاری از موارد نمی توان از کیفیت ساختاری مبل چشم پوشی کرده و اقدام به تعویض انها نمود.

بسیاری از ایرادات مبلمان در بخش رویه ان می باشند و به لحاظ ساختاری و اسکلتی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. راه های فراوانی برای تبدیل مبل کهنه به نو وجود دارد که می توان با کمترین هزینه ممکن این امر را به سر انجام رساند.

تعمیرات مبلمان تنها مربوط به رفع ایرادات ساختاری و ظاهری مبلمان نیست. تبدیل مبل کهنه به نو مهمترین اقدامی است که با توجه به شرایط اقتصادی و تورم توسط مراکز معتبر ارائه می شود.

نکات مهم تبدیل مبل کهنه به نو 

در گذشته تنوع مبلمان بسیار کم تر بود، زیرا اهمیت طراحی داخلی در بین خانواده بالا نبود. در حال حاضر با توجه تغییرات عمده ای که در زمینه زیبا سازی محیط داخلی صورت گرفته توجه به اجزای تشکیل دهنده دکوراسیون نیز افرایش یافته است.

در بحث دکوراسیون داخلی نیز بیشتر توجه ها به مبلمان است زیرا بیشترین استفاده را در محیط های داخلی دارند و زمان زیادی را بر روی انها صرف می کنیم. با توجه به این موارد حساسیت ها نسبت به مبل بسیار بالا است و کوچکترین ایراد بر روی ان می تواند زیبایی محیط را تحت تاثیر قرار دهد.

اما هدف از تبدیل مبل کهنه به مبل نو رفع ایرادات ظاهری مبلمان و اعمال تغییرات بر روی انها با هزینه ای بسیار پایین است. استفاده مجدد از مبلمان قدیمی در فرم، طرح، رنگ و پارچه ی جدید بهترین راه حل برای پشت سر گذاشتن چالش نوسازی مبلمان است.

پیش از هر چیزی تصمیم بگیرید که می خواهید عناصر ان را کاملا زیر و رو کرده و نوسازی کنید و یا اینکه می خواهید به ترمیم بخش های فرسوده بپردازید. این تصمیم در نتیجه نهایی کار بسیار تاثیر گذار است و روی بخش های رنگ بندی، پارچه و انتخاب متریال هدف گذاری داشته باشید.

مبلمان دارای جزئیات زیادی هستند، پارچه مبل، جنس کلاف، فوم، فنر، اسفنج، پایه و…اگر برای هر کدام از انها برنامه ای داشته باشید می تواند به یک نتیجه ایده ال ختم شود.

تبدیل مبل کهنه به نو با تعویض کردن پارچه مبل

مناسب ترین راه حل ممکن برای تبدیل مبل کهنه به مبل نو تعویض پارچه مبل است. بیشتر بخش مبلمان توسط پارچه ان پوشیده شده است و کهنگی بیشتر بر روی ان اتفاق می افتد. همچنین ناسازگاری مبل با محیط نیز بیشتر به رویه انها مربوط می شود.

ایراد و بحث های متعددی به قسمت پارچه مبل وارد می شود و مهمترین نکته ای که وجود دارد امکان تعویض پارچه فعلی مبل با پارچه جدید و نو می باشد. اگر از وضعیت فعلی مبل خود راضی نیستید می توانید ان را تعویض کنید.

هر چقدر هم که برای نوسازی محیط داخلی و مبل خود هزینه کرده باشید، زمانی دارای ارزش می شود که رویه مبل از کیفیت بالایی برخوردار باشد. پارچه جدید می تواند رنگ و جلوه ای زیبا به مبلمان شما بدهد و با پوشش حداکثری سطح رویه ان را نوسازی کرد.

در نظر داشته باشید پارچه جدید را متناسب با دیزاین محیط انتخاب کنید و حتما از نکات نگهداری و مراقبت انها اطلاعات کافی را کسب نمایید.

تبدیل مبل کهنه به نو با رنگ امیزی بخش های رنگ پریده

اگر از فاصله ای دور به مبلمان خود نگاه کنید، هیچ گونه اسیب و ایرادی در انها مشاهده نخواهید کرد. با نشستن بر روی مبل و از نزدیک می توانید به رنگ پریدگی پایه، پارچه و دسته انها پی ببرید. لکه و کثیفی ها ایجاد شده روی سطوح مبلمان زیبایی ان را تحت تاثیر قرار می دهند و به همین منظور می توان با رنگ امیزی مبل نسبت به نو نوار کردن ان پرداخت.

نکات فراوانی در این زمینه وجود دارد و باید انها را مد نظر قرار دهید. در صورتی که قصد دارید خودتان اینکار را بر عهده بگیرید حتما اموزش های لازم را کسب کنید.

تبدیل مبل کهنه به نو توسط تعویض یا ترمیم محتوای مبل

یکی از مهمترین ایرداتی که به مبلمان وارد می شود، دفرمه شدن انها است. خارج شدن مبلمان از فرم اولیه به مرور زمان اتفاق می افتد و کیفیت محتوای داخلی انها بسیار حائز اهمیت است. با تعویض و ترمیم محتوای داخلی مبل نظیر فوم، اسفنج و فنر مبل نرمی و راحتی ان دوباره احیا می شود و دیگر احتیاجی به تعویض مبل نخواهد بود.

فرو نشست و از فرم خارج شدن محتوای داخلی مبل بیش از هر چیزی به پارچه مبل اسیب وارد می کند و به مرور زمان می تواند باعث پارگی ان نیز شود. در واقع محتوای مبل در کنار ایجاد نرمی و راحتی نقش اصلی را برای نگهداری از پارچه ایفا می کنند.

تبدیل مبل کهنه به نو با خرید کاور

اگر به دنبال تبدیل مبل کهنه به نو با کمترین هزینه ممکن هستید می توانید از کاور استفاده کنید. کاور مبل می تواند از فرسودگی پارچه مبل شما جلوگیری کنید و طرح و رنگ های متنوع ان می تواند حق انتخاب بیشتری به شما بدهد.

برای پوشش ایرادات ظاهری و پارچه مبل نیز می توانید از کاور استفاده کنید. همچنین به راحتی می توانید با شستشوی انها کثیفی و لکه های ایجاد شده بر روی انها را از بین ببرید.

تبدیل مبل کهنه به نو با خرید کوسن جدید

برای بهبود کیفیت و زیبایی مبلمان می توانید از کوسن های متنوع استفاده کنید. کوسن می تواند حس و حالی جدید به مبلمان شما بدهد و یک انتخاب ایده ال برای نو کردن ملبمان به شما می رود. حتما لازم نیست سفارش دوخت کوسن متناسب با سلیقه و نوع مبل بدهید، می توانید از محصولات موجود در بازار استفاده کنید.

تبدیل مبل کهنه به نو با تزئین پارچه مبل

یکی سری خدمات در تعمیرات مبل وجود دارد که مربوط به تزئینات و زیباسازی مبل است. با استفاده از نوارهای تزئینی و دوخت دکمه به مبلمان می توان ظاهری زیبا و پیچیده تری به ان بدهید.

این اقدامات در مبلمان دارای پارچه ساده بسیار موثر است و می تواند از حالت سادگی خارج کند. تزئینات می تواند بیشتر توجهات را به خود کنند و از نمایان شدن ایرادات جزئی جلوگیری کند.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ