کلاف مبل

کلاف مبل به اسکلت چوبی مبل گفته می شود که حکم استخوان بندی مبل را دارد و در هنگام خرید باید بسیار بدان توجه کنید ، هر چه کلاف از متریال مرغوب و مستحکم تری ساخته شده باشد مبل شما نیز دوام بیشتری خواهد داشت.

کلاف مبل شامل قید ، پایه جلو و عقب  ، تاج ، دسته و گوشواره مبل می باشد و بیشتر از سایر اجزای مبل در معرض اسیب و شکستگی قرار دارند.

به طور کلی مبلمان از دو جزء اصلی کلاف مبل و رویه تشکیل می شوند که قسمت کلاف اکثرا چوبی بوده و قسمت رویه ان از پارچه ، فوم، اسفنج و متقال می باشد تا زیبایی ظاهری ان را شکل دهند.

همچنین کلاف مبل اولین بخشی است که در تعمیرات مبل مورد بررسی قرار می گیرد تا در صورتی که از استحکام کافی برخوردار بود ، عملیات تعمیر  و نوسازی روی ان انجام گیرد.

انواع چوب در کلاف مبل

جنس کلاف مبل نقش بسزایی در طول عمر ان دارد و خرید یک مبل مستحکم در حکم یک سرمایه گذاری بلند مدت می باشد و شما را از هزینه های خرید ، تعمیر مبل و دیگر هزینه های اضافی تا مدت ها رها می کند.

انتخاب جنس کلاف مبل بیشتر باید متناسب با موقعیت جغرافیایی منطقه باشد به عنوان مثال برای مناطق شرجی شمال و جنوب کشور چوب روس گزینه بسیار مناسبی است چرا که در برابر رطوبت هوا مقاومت بیشتری نسبت به سایر چوب ها دارد.

در مناطق خشک و بیابانی برای کلاف مبل می توان از چوب درخت صنوبر استفاده کرد ، چوب راش نیز مناسب می باشد اما به دلیل سنگینی در اسکلت چوبی مبلمان راحتی مناسب نمی باشد ، در صنعت مبلمان بیشتر از چوب های سبک و مقاوم استفاده می کنند تا حمل و نقل انها راحت باشد.

ابتدا مبلمان باید پس از بررسی های دقیق از ساختار و کیفیت اجزاء ان انتخاب شوند و خرید مبلمان به همین راحتی نیست و حتما باید به نکات ریزی همچون جنس چوب نیز دقت کنید.

تعمیر کلاف مبل

این نکته را به خاطر داشته باشید که در صورت رعایت نکات نگهداری مبل حداقل تا 10 بدون هیچ گونه مشکلی ماندگاری دارند و شرکت های خدماتی معتبر تعمیر مبل قادر هستند هر گونه ایرادات کلاف مبل را برطرف و ان را تقویت نمایند.

مبلمان ممکن است با انواع چوب های روس ، راش ، سفید تولید شوند که چوب سفید در بین انها از مقاومت و قیمت پایین تری برخوردار است.

ویژگی های کلاف مبلمان با کیفیت

کلاف مبلمان به دلیل اینکه توسط رویه و سایر اجزای مبل پوشش داده می شوند به راحتی قابل رویت نیستند و اینکه بخواهید در هنگام خرید تمام ساختمان ان را مشاهده کنید ممکن نخواهد بود.

خوشبختانه در بازار های معتبر برای بسیاری از مبلمان دفترچه راهنما به همراه توضیح اجزای سازنده ان ارائه می شود و می توانید با مراجعه به انها از کیفیت مبل اطمینان حاصل کنید.

کلاف دوبل بهترین نوع کلاف مبلمان می باشد که ساختار از دو چوب بهم پیوسته تشکیل می شود و عمر طولانی را برای مبل تضمین می دهد.

اولویت خود را مبلمانی قرار دهید که کلاف انها قابل جداسازی هستند چون زمانی قسمت از ان خراب شد به راحتی به سراغ تعمیر مبل بروید.

اگر کل ساختمان کلاف از یک نوع چوب به صورت یک دست از مقاومت یکسانی در تمام اجزای خود برخوردار خواهد بود ، در نظر داشته باشید که بسیاری برای فریب مشتریان روی کار را چوب راش و گردو و درون ان را از چوب بی کیفیت می سازند و وقتی مقاومت دو بخش مبل متفاوت باشد در اینده نه چندان دور دچار شکستگی و صدای غژ غژ به هنگام نشستن روی ان خواهد شد.

 نحوه تشخیص کیفیت این بخش از مبلمان

  • هنگام نشستن روی ان صدای غژ غژ ندهد
  • پایه های ان هم سطح و تراز باشند
  • سطح روی مبل ناهموار نباشد
  • پایه و دسته های مبل ترک نداشته باشد
  • نقاط اتصال چسب کاری و مجکم کاری لازم را دارا باشد
  • برای تشخیص برخی از مبلمان می توانید انها را برگردانید و کلاف کف ان را مشاهده و بررسی کنید
  • از کارشناسان حوزه صنعت مبل مشاوره بگیرید

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ