رویه کوبی مبل راحتی

رویه کوبی مبل راحتی عبارت است از کلیه فعالیت هایی که روی کلاف مبل صورت می گیرد تا مبل به مرز امادگی کامل برای مصارف خانگی و اداری برسد.

رویه کوبی مبل راحتی به طور کلی به دو حالت در صنعت مبلمان انجام می شود که در ادامه به صورت کاملا تخصصی به تحلیل هر کدام خواهیم پرداخت و توصیه می کنیم خواندن این محتوا را از دست ندهید !

رویه کوبی مبل راحتی بر روی کلاف خام اولین و رایج ترین حالتی است در صنعت مبلمان برای شکل و فرم دهی مبلمان راحتی انجام می شود تا قابل استفاده توسط مشتریان گردند.

حالت دوم رویه کوبی مبل راحتی در حوزه تعمیرات مبل  بوده که به تازگی رونق یافته است و در این حالت دستور العمل های بسیاری برای بازسازی و بازیابی راحتی و نرمی از دست رفته مبل وجود دارد.

در حالت اولیه مبلمان راحتی توسط الگو و طرح های اولیه از پیش تعیین شده تولید می شوند و پس از شکل گیری اسکلت و فریم توسط تیم نجاری به دست اکیپ رویه کوب در کارگاه برای انجام اماده سازی ها نهایی سپرده می شوند.

یکی از مهمترین نکات برای رویه کوبی مبلمان راحتی که در کارگاه های تولیدی انجام می شود این است که مشتریان هیچ گونه نقشی در نوع و کیفیت متریال به کار رفته در این فرایند را ندارند یا به طور کلی مشتریان باید سلیقه طراحان مبل را پذیرا خواهند بود.

طرح های متنوع و متعدد انواع مبلمان یکی از نکات مثبت حوزه صنعت مبلمان می باشد که طراحان محصولات خود را متناسب با تمامی سلیقه ها طراحی ، تولید و عرضه می کنند.

رویه کوبی مبل راحتی در تعمیرات مبل

رویه کوبی مبل راحتی در کارگاه تعمیر مبل بسیار با فرایند تولید اولیه ان متفاوت است ، این بار مبل پس از استفاده طولانی مدتی دچار ایراداتی در رویه و محتوای داخلی شده و برای رفع ایراد به کارگاه ارسال شده اند.

ایجاد تنوع در دیزاین محیط و اعمال تغییرات دلخواه توسط مشتریان از دلایل دیگر درخواست رویه کوب مبل راحتی است که به نوع خود ارزان ترین راه حل تغییرات نسبت به سفارش مبل نو می باشد.

مهمترین دلایلی که شما را وادار به درخواست رویه کوب مبلمان راحتی می کنند عبارتند از :

 • فرو رفتگی نشیمن و پشتی ها
 • فرسودگی پارچه مبلی
 • پارگی رویه مبل
 • تغییرات دیزاین محیط
 • رنگ پریدگی رویه مبل
 • ایجاد صدای ناهنجار
 • تعویض فوم ، اسفنج و فنر ها
 • تعویض پارچه مبلی

به طور کلی باید عرض کنیم که رویه کوبی مهم ترین بخش در تعمیرات مبل به شمار می رود و درصد بالایی از ایرادات مبل توسط این بخش رفع می گردند و تهیه متریال خوب و با کیفیت از دغدغه های اصلی این بخش می باشد.

برای رویه کوبی مبل راحتی پارچه تشک و پشتی ، فنر ها ، فوم و موارد لازم را عوض می کنند و همه چیز نو می شود با این تفاوت که مشتریان نقش اصلی را در تعیین طرح نهایی دارند.

مبلمان راحتی همانطور که از اسمش مشخص است مبلمانی برای نشستن با راحتی بیشتر است که این راحتی به ندرت در نوع مبلمان استیل و کلاسیک دیده می شوند.

برای شکل دهی و رویه کوبی مبلمان راحتی رویه کوب باید تمامی اجزای ان به درستی در کنار یکدگیر قرار دهد و ارتباط موثری میان انها برقرار نماید.

احساس راحتی فوق العاده در نشیمن و پشتی مبل راحتی در واقع وسیله ای با انعطاف بالا برای تمامی افراد است و نشیمن با ارتفاع کوتاه و دسته ی پهن بالشتی از جنس خود مبل ویژگی هایی هستند که افراد زیادی ان را به سایر مبلمان ترجیح می دهند.

هزینه رویه کوبی مبل راحتی چقدر است ؟

هزینه روه کوبی مبل راحتی به عوامل متعددی بستگی دارد که پیش از پرداختن به ان لازم می دانیم که حتما با یک شرکت خدمات تعمیرات مبل معتبر در ارتباط باشید تا علاوه بر پرداخت هزینه ای منصفانه از کیفیت متریال به کار رفته نیز اطمینان خاطر داشته باشید.

 • میزان خرابی

این عامل بیشترین تاثیر را بر هزینه رویه کوبی مبل  راحتی در تعمیرات مبلمان دارد و مبلمانی که بیشترین اسیب را بخش های مختلف خود دارند در نتیجه هزینه رویه کوبی انها نیز بالا تر می رود ، میزان خرابی ها از روی محتوای داخلی ان محاسبه می شود.

در بسیاری از موارد زمانی که مبل راحتی برای رویه کوبی به کارگاه تعمیرات مبل ارسال می شود پس از بررسی کارشناسان نیاز به تعمیر و تعویض فوم ها ، اسفنج و فنر مبل به حضور مشتریان اعلام می گردد و به دلیل نامعلوم بودن وضعیت انها در زمان مراجعه کارشناس به محل قابل تشخیص نیست.

 • نوع و متراژ پارچه مبلی

پارچه رومبلی جایگزین اینکه در چه متراژ و کیفیتی تهیه می شوند عامل مهم دیگر بر هزینه رویه کوبی مبل راحتی است که برای ارامش خیال مشتریان کارگاه های مجهز خود تهیه و ارائه انها را بر عهده می گیرند.

تیم خدماتی هیواد در راستای همین امر با کارگاه های تولیدی داخلی و وارد کنندگان مطرح برای تهیه پارچه مبلی قرار داد همکاری دارد و همین امر رضایت بالای مشتریان را به همراه داشته است.

 • رنگ کاری و لکه گیری

برخی از مبل نیاز دارند تا قبل از رویه کوبی قسمت های اسیب دیده بر روی فریم لکه گیری شوند تا پس از رویه کوبی مبل راحتی با طرحی نو و جدید در تضاد چشم گیری نباشد.

برای برخی از مشتریان که پارچه مبلی انه سالم بوده و هیچ گونه ایرادی در بافت انها وجود ندارد رنگ امیزی رومبلی جهت صرفه جویی در هزینه نوسازی مبل راحتی به انها توصیه می شود.

 • تعمیر و اصل فریم مبل

گاهی اوقات پیش می اید که مبلمان ترک و ایرادات جزئی در فریم و اسکلت اصلی خود دارند که پیش از اغاز رویه کوبی باید تعمیراتی بر روی ان صورت گیرد.

 • حمل و نقل بار

کلیه امور حمل و نقل برای رویه کوبی مبل راحتی توسط شرکت تعمیرات مبل هیواد بدون هیچ گونه محدودیتی رایگان است !

اموزش رویه کوبی مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ