توصیه های قبل و بعد از تعمیرات مبل

تعمیرات مبل یکی از روش های نوسازی مبل و دکوراسیون محیط است و در کشور ما رواج بسیاری دارد. در این روش با استفاده از متریال جایگزین و ابزار الات پیشرفته کارگاهی به نوسازی ان پرداخته می شود. این پروسه رفع ایرادات ظاهری و ساختاری مبلمان را نیز در موارد جزئی و کلی در بر می گیرد.

توصیه های تعمیرات مبلمان شامل مواردی است که باید قبل و بعد از تعمیر مد نظر داشته باشید. در این مقاله سعی کردیم  تا یک راهنمایی کامل و جامع در این زمینه ارائه دهیم. از قدم های مهم پیش از سفارش تعمیرات گرفته تا مراقبت های بعد از ان، ذکر شده اند.

ایا تعمیر مبل بهترین انتخاب است؟

فرسودگی و خرابی مبلمان روند طبیعی است. هر عیب و ایرادی که بر روی مبلمان شما وجود دارد، تاریخچه ای از خاطرات تلخ و شیرین شما هستند. با این حال هیچ اشکالی ندارد که بخواهید صاحب مبلمانی نو با رویه نو بدون ایراد داشته باشید.

واقعیت این است که همه ی مردم به محیط و مبلمانی زیبا اهمیت می دهند. پس ایرادی ندارد برای این علاقه مندی اقدامی کنید.

نکته ای که در این مواقع حائز اهمیت است و باید قبل از هر اقدامی مد نظر داشته باشید این است که ایا خرید مبل مناسب تر است یا تعمیرات ان. روش تعویض پارچه مبل و تعمیر بخش های معیوب ان به لحاظ اقتصادی به صرفه تر و مناسب تر است.

تعمیر مبل بهترین انتخاب استهمچنین یافتن یک دست مبل نو که بتواند متناسب با دیزاین محیط و سلیقه افراد باشد بسیار سخت و زمان بر است. در روش تعمیر می توانید دست به کار شوید و مبلتان را متناسب با سلیقه و دیزاین محیط تغییر دهید.

توصیه های قبل از انجام تعمیرات مبل

شاید به جرات بتوان گفت که اقدامات صورت گرفته از سوی مشتریان قبل از تعمیرات مبل تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت نهایی کار و میزان رضایت انها دارد. کسب اطلاعات کافی از طریق دنیای اینترنت و هچنین پیدا کردن یک مرکز معتبر و مجهز بیش از هر چیزی حائز اهمیت است.

اگر به دنبال تعویض رویه مبل هستید به بررسی انواع رویه مبلمان در بازار بپردازید و از کارشناسان این حوزه برای داشتن انتخابی مناسب کمک بگیرید. درصد کمی از افرادی که پس از تعمیر و نوسازی از مبلمان خود چندان رضایت ندارند به دلیل انتخاب نامناسب پارچه مبلمان جدید می باشد.

گزینه تعمیر بیشتر در مواقعی انتخاب می شود که مبلمان به لحاظ ساختاری از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و تنها ظاهر و رویه انها دچار ایراد شده است. در این شرایط باید نوع مبل و متریال مناسب برای ان را در نظر بگیرید.

بررسی دقیق دقیق مبل قبل از انجام تعمیرات بسیار ضروری است. با شناسایی ایرادات جزئی و رفع انها در فرایند تعمیر و نوسازی می توان به یک نتیجه ایده ال دست یافت.

اگر مبلمان شما سابقه تعمیرات جزئی و کلی داشته است حتما به کارگاه تعمیر مبل اطلاع دهید. معمولا مقاوم سازی پیش از تعویض هر بخش از مبل لازم است.

مسئله حمل و نقل و جابجایی مبلمان امری بسیار حیاتی است. حتما از کارگاه های معتبر جهت انجام ان کمک بگیرید تا در حین جابجایی دچار اسیب و ایراد نگردد.

در صورتی که تمایل به نوسازی مبلمان خود دارد، حتما لیستی از درخواست های خود تهیه کرده و به استادکاران کارگاه تحویل دهید تا در پایان کار با بررسی انها از کیفیت خدمات مطمئن شوید.

تهیه عکس از قسم های معیوب مبلمان می تواند به ارزیابی نتیجه نهایی منجر شود. اگرچه کارگاه های معتبر با تهیه عکس قبل و بعد از فرایند سعی در نمایش سطح فنی کارگاه خود دارند و از ابهامات نهایی جلوگیری می کنند.

توصیه های بعد از انجام تعمیر مبل

مبلمان پس از اعمال تغییرات کلی و جزئی بالاخره به محیط داخلی باز می گردند. در ادامه به بررسی برخی از نکات ارائه شده از سوی استادکاران تعمیر مبل خواهیم پرداخت.

مسئله نگهداری و مراقبت از مبلمان بعد از تعمیرات بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد زیرا مبلمان ساختار انها به طور کامل جا نیفتاده است. درزها و رویه چوبی تازه رنگ شده به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

رویه مبلمان پس از چند روز استفاده به طور کامل بر روی مبلمان جای می گیرند. از وارد کردن فشار به قسمت های کناره نشیمن و پستی مبل خوداری کنید.

از برخورد اجسام نوک تیز و لبه دار به قسمت های تازه رنگ شده خودداری کنید. لایه رنگ جدید کمی نسبت به لایه اولیه حساس تر است.

در صورتی که مکان قرارگیری مبل پیش از این در معرض تابش نور مستقیم خورشید بوده است، نسبت به تغییر مکان انها اقدام نمایید زیرا رویه مبل پس از مدتی در برابر نور خورشید دچار تغییر رنگ و فرسودگی می شوند.

مبلمان بعد از تعمیرات و تعویض پارچهاستفاده از کاور مبل نیز می تواند به افزایش طول عمر و ماندگاری مبل کمک نماید. کاور مبل می تواند میزان ارتباط رویه مبل را در برابر اسیب را به صفر برساند.

ترمیم قسمت های اسیب دیده پارچه مبل بسیار رایج است. از فشار وارد کردن بر این قسمت ها خودداری کنید.

پس از تعویض فوم مبلمان قسمت های نشیمن و پشتی انها به حالت طبیعی باز می گردند. از قرار دادن اجسام سنگین بر روی انها خود داری کنید. فشار بیش از به این قسمت ها سبب ایجاد ناهماهنگی بین مبلمان خواهد شد.

پایه و تاج مبلمان سلطنتی پس از ترمیم و مقاوم سازی بسیار حساس هستند. از برخورد اجسام و افراد با این قسمت ها جلوگیری نمایید تا چسب های انها به طور کامل محکم شوند.

البته در صورتی که کلیه مراحل تعمیر و نوسازی در شرایط ایده ال انجام شده باشد و از متریال مرغوب درجه یک استفاده شده باشد نگرانی از خرابی مجدد انها بی معنی است. اما رعایت نکات نگهداری و مراقبت از انها خالی از لطف نمی باشد.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ