کلاف مبل

تقویت کلاف و اسکلت مبل اولین پارامتری است که باید قبل از اغاز خدمات تعمیرات مبل بدان توجه نمود اما کلاف مبل به کدام بخش مبل گفته می شود ؟ کلاف مبل در واقع همان اسکلت و ساختمان اصلی مبل است که سایر اجزاء مانند فوم ، ابر ، پارچه رومبلی و … روی ان پیاده سازی می شوند تا شکل نهایی مبل خلق شود.

تقویت کلاف و اسکلت مبل در تعمیرات مبل  بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر کلاف مبل استحکام و کیفیت لازمه را نداشته باشد پس از مدتی دوباره کیفیت خود را از دست می دهند.

 تنها در یک تعمیر و بازسازی اصولی تقویت کلاف و اسکلت مبل صورت می پذیرد و در ان نوع و کیفیت اتصال کلاف مبل به درستی بررسی و می شود تا در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردد.

اشنایی با تقویت کلاف مبل

به دلیل ساختار مبل شما نمی توانید به راحتی کلاف مبلمان را از بین رویه ان مشاهده کنید و لازم است که این مورد در کارگاه توسط افراد خبره بررسی شود و به علت ساختار پیچیده ای که دارد ، تشخیص ان توسط افرادی که تخصصی در زمینه تعمیرات مبل ندارند ممکن نخواهد بود.

کلاف مبل حکم استخوانبدی مبل را دارد و در صورتی که نجار مبل به خوبی ان را طراحی و ساخته باشد می توان به راحتی سال های سال از مبل در خانه یا محل کار استفاده کرد.

تعمیرات کلاف مبل در کارگاه

تقویت اسکلت و کلاف مبل برای افزایش مقاومت مبل اجتناب ناپذیر است که علاوه بر افزایش دوام مبل ظاهر ان نیز به حالت اولیه بر می گردد ، همچنین تغییرات در مشخصات ظاهری ان نیز تنها بسته به کیفیت کلاف دارد.

پایه و اصول تعمیر مبل بر روی تقویت کلاف مبل استوار است و بدون انجام ان تضمین کیفیت نهایی تعمیر ممکن نخواهند بود و کسانی که سعی دارند تا مبل خود را تعمیر کنند ، باید بدانند که تنها مبلمانی ارزش تعمیر دارند که از کلاف خوبی برخوردار باشند.

درصورتی که اصرار دارید بدون بررسی مبل هایی با کلاف بی کیفیت و با بدون بررسی کلاف ان را تعمیر و بازسازی نمایید ، توصیه ما به شما این است که از پارچه و متریال گران قیمت استفاده نکنید.

همانطور که گفته شد مبل هایی با کلاف بی کیفیت پس از مدتی چنین دوباره کیفیت ظاهری خود را از دست می دهند ، پارچه ان جمع شده و ظاهر نامناسبی به خود می گیرند که در این صورت هزینه های شما هدر شده و دوباره نیاز به تعمیرات مبل در کنار تقویت کلاف و اسکلت مبل پیدا خواهید کرد.

در ادامه باید به این نکته نیز اشاره کنیم که در صورتی که کلاف مبلمان شما بسیار مرغوب باشد ، اگر از پارچه و متریال باکیفیت و گران قیمت استفاده کنید پشیمان نخواهید شد چرا که با کمترین هزینه صاحب یک دست مبل نو با طراحی خود خواهید شد.

اما اگر شما مبلی دارید که کلاف ان بسیار با کیفیت است ولی کلاف ان اسیب دیده بدون نگرانی مبلتان را به ما بسپارید چرا که پیش از اعمال هر گونه تغییرات به سراغ تقویت کلاف و اسکلت مبل خواهیم رفت.

کلاف مبل شامل پایه جلو و عقب مبل ، قید و همچنین گوشواره و تاج مبل است و قطعاتی مانند اسفنج ، فوم ، فنر ، پارچه رومبلی ، متقال روی ان نصب می نمایند تا مبل علاوه بر زیبایی از راحتی و کارایی مناسبی برخوردار باشد.

ویژگی های کلاف مبلمان با کیفیت

یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در قیمت مبل کلاف ان است ، هرچه کلاف مبل مرغوب تر باشد قیمت ان نیز بالاتر می رود و از پارامتر های اصلی در خرید مبلمان به شمار می رود.

به طور کلی مبلمان بیشتر دارای کلاف چوبی هستند و جنس ان نقش مهمی در دوام و طول عمر مبلمان دارد که بسته به نوع و کاربرد مبل از چوب های مختلفی استفاده می شود.

نمونه تعمیر کلاف مبلمان

کلاف دوبل بهترین نوع کلاف چوبی است که از بهم پیوستن دو چوب کنار هم ساخته می شوند که این کلاف در حقیقت دوام و عمر طولانی را برای مبل رقم می زند.

چوبی که برای ساخت انواع مبلمان به کار می رود بسیار با یکدیگر متفاوت هستند که به چند مورد عمده اشاره می کنیم :

  • برای ساخت کلاف مبلمان سلطنتی چوب راش بسیار مناسب است.
  • برای ساخت کلاف مبلمان استیل چوب های گردو و راش مناسب تر هستند.
  • برای ساخت کلاف مبلمان راحتی چوب روس مناسب خواهد بود.

نحوه تشخیص مرغوبیت کلاف مبل

راحت ترین راه ممکن برای کسانی که می خواهند کیفیت کلاف مبل را تشخیص دهند این است که کلاف نباید پس از نشستن روی ان صدای ناهنجار غیژ غیژ بدهد ، اما باید بدانید که این صدا می تواند به علت ناهمواری پایه های مبل و اشکلات در اتصالات و حتی پارچه ان نیز باشد.

شما به راحتی می توانید مبل را برگردانید و قسمت های مختلف کلاف ان را بررسی کنید و در صورتی که کلاف ان رنگ شده باشد امکان تشخیص حتی برای افراد ماهر در این زمینه نیز ممکن نخواهد بود.

در صورتی که مبل تمام از یک جنس در تمام بخش های خود باشد از مقاومت یکسانی در تمام قسمت های خود برخوردار است.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ