تعمیر نشیمن مبل

تعمیر نشیمن مبل یکی از زیر شاخه های تخصصی حوزه تعمیرات مبل می باشد که فنی کاران مشغول در این زمینه به رفع ایرادات و ایجاد تغییرات لازم در محتوای نشیمنگاه مبلمان می کنند.

تعمیر نشیمنگاه مبل یکی راه های ارزان پیش پای مشتریان برای احیاء و نوسازی مبل است که می توانند علاوه بر نو نوار کردن مبلمان ، راحتی از دسته رفته ان را باز ستانند.

تعمیر نشیمن مبل یک اقدام اساسی که حتما در تعمیر مبل به صورت تخصصی انجام می شود و یکی از اقدامات اصلی در این حوزه به شمار می رود و در برخی موارد نیز به درخواست مشتریان حتی در محل در کمترین زمان ممکن نیز صورت می پذیرد.

نشیمن مبل بیشتر از سایر اجزای مبل به کار گرفته می شود و همواره تحت فشار افرادی گوناگونی که از مبل استفاده می کنند قرار دارد ، در نتیجه تعمیر نشیمن مبل امری انکار ناپذیر است.

نمونه تعمیرات نشیمن گاه مبل

نشیمنگاه مبل یکی از قسمت هایی است که در هر لحظه از شبانه روز ممکن است بر اثر خرابی زودتر از سایر بخش ها به خدمات تعمیرات مبل نیاز پیدا کند ، تعمیر نشیمن مبل در چنین شرایطی باید توسط متخصصین یک شرکت تعمیرات مبل حرفه ای انجام شود.

معمولا بزرگ ترین دلیلی که افراد را وادار به نوسازی مبلمان می کند عدم احساس راحتی و ارامش در حین استفاده از ان می باشد ، همانطور که می دانید مبل ابزاری برای ایجاد رفاه و اسایش در محیط های اداری و خانگی است و به طور مستقیم با سلامت و ارامش افراد در ارتباط هستند.

علت فرو رفتگی نشیمن مبل چیست؟

  • گذر زمان

عوامل متعددی بر فرو رفتگی نشیمن مبل تاثیر گذار هستند و فرقی نمی کند که چه نوع مبلمانی استفاده می کنید ، بلا استثناء پس از گذشت مدت زمانی مبلمان شما دچار فرو رفتگی و یا پارگی روکش نشیمن گاه مبل خواهند شد زیرا نشیمنگاه بیش از سایر اجزا در معرض خرابی و سایش قرار دارد.

  • میزان کاربرد

مبلمانی که در معرض استفاده مداوم افراد قرار دارند بیشترین احتمال فرو رفتگی تشکچه ها را دارند به طور کلی پس از عامل گذر زمان میزان استفاده بیشترین تاثیر را در فرو رفتگی  و نیاز به خدمات تعمیر نشیمنگاه مبل دارد و مبلمانی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند تشکچه انها زود تر از سایرین نشست می کنند.

  • ساختار دورنی تشکچه ها (فنرها ، ابر و اسفنج)

شما برای حفاظت از رنگ و رویه مبلمان می توانید از روکش و کاور های مخصوصی استفاده نمایید اما توسط هیچ عملی نمی توانید از نشیمن مبل مراقبت نمایید و قادر نخواهید بود تغییری در اسفنج مبل ایجاد کنید و یا ان را به حالت اول برگردانید.

اجزاء درونی تشکچه (نشیمنگاه) مبل ساختار پیچیده ای ندارد ولی خرابی هر بخش از ان می تواند شکل ظاهری ان را تغییر دهد و برای رفع ایرادات ان نیاز به مهارت و اموزش های تخصصی دارد.

شکستگی و یا خم شدن فنر ها نیز از عمده مشکلات فرو رفتگی نشیمنگاه بوده و در صورتی که فنرها مرغوب نباشند دچار پیچ خوردگی یا شکستگی می شوند و فرم نا مطلوبی به مبل می دهند.

خمیدگی یا شکستگی فنر عمدتا در مبلمان قدیمی رخ می دهند و برای تعمیر نشیمن مبل حتما نیاز است که همان قطعات تهیه شوند و جایگزین فنر های قدیمی شوند ، همچنین برش و عمل یکسان سازی تشکچه ها باید تحت نظر افراد مجرب تعمیرات مبل انجام شود.

فنر های جدید به صورت زیگزاگی هستند و در برخی موارد انها از گیره های مخصوص نگهداری فنر خارج می شوند که منجر به نشست کوسن یا نشیمن مبل می کند در تشکچه های زیپ دار به راحتی در خانه توسط افراد ماهر قابل تعمیر هستند.

شناسایی علت و تعمیر فرو رفتگی مبل نیاز به مهارت و تخصص بالای تعمیر کار مبل است تا با شناسایی دقیق عامل فرو رفتگی می توان علاوه بر کاهش هزینه ها ، تعمیر نشین مبل را به بهترین حالت ممکن انجام دهد.

  • فریم

تمامی مبلمان با اینکه در جنس و اجزای سازنده تفاوت عمده ای دارند اما وجه مشترک بین انها فریم (اسکلت) که در دو نوع چوبی و فلزی یافت می شوند و در نوع چوبی قطعات شکسته می بایست تعویض و تقویت شوند.

قطعات نگه دارنده کوسن و نشیمن گاه مبل باید استحکام و مقاومت قابل قبولی را داشته باشند در موارد شکستگی این قطعات باید برای تعمیر نشمین مبل انها را به کارگاه منتقل نمایید تا قطعات جایگزین در اندازه های دقیق روی فریم جایگزین شوند.

تعمیرات نشیمنگاه مبل با متریال جدید

به طور کلی زمانی که نشیمن مبل حالت فرو رفته پیدا کرد باید رویه کوبی و تعویض اسفنج مبل روشی هایی هستند که  برای تعمیر نشیمن مبل انجام می شوند و ظاهر ان ها را به طور کلی تغییر می دهند.

به طور کلی در شرایط یکسان تعمیر نشیمن مبل بیشتر از سایر خدمات مبل مورد نیاز است و اسفنج های مرغوب جدید جایگزین موارد معیوب می شوند و در نظر داشته باشید که تعویض انها در صورت خرابی بسیار ضروری است و حتی در موارد کلی تعمیرات مبل تعویض و نوسازی اسفنج ها نیز توصیه می گردد.

تعمیر فنر نشیمن مبل ها با نشیمنگاه مبلمان با قیمت مناسب امکان پذیر است و تا جایی که امکان تعمیر و تصحیح انها وجود داشته باشد برای کاهش هزینه ها از تعویض انها جلوگیر می شود ، اما در صورت شکستگی چاره ای جز تعویض انها نیست.

تعمیر نشیمن مبل در منزل

تعمیر نشیمن مبل در منزل از خدمات نوین شرکت تعمیرات مبل هیواد است که برای رفاه حال مشتریان ارائه می گردد اما در ادامه به الزامات قبلی این خدمات اشاره خواهیم کرد.

همانطور که اشاره کردیم نشیمنگاه مبلمان بیشتر از سایر اجزای ان در معرض اسیب قرار دارد و برای تعمیر نشیمن مبل حتما نیاز است رویه ان برداشته شود تا علت دقیق فرو رفتگی مشخص گردد.

پس از جدا سازی رویه برای تعمیر نشیمن مبل در منزل حتما نیز به اسفنج جدید دارید که مرغوبیت انها فاکتور اصلی برای جایگزینی با اسفنج قدیمی می باشند.

اگر فنر های شکسته علت فرو رفتگی نشیمن مبل باشند سریعا تعویض خواهند شد اما در موارد خم با پیچ خوردگی حتما نیاز به ابزار کارگاه های پیشرفته است.

تعمیر نشیمن مبل صندلی

در مرحله اخر برای انجام تعمیر نشیمن مبل در منزل باید حتما مرحله رویه کوبی صورت گیرد که برای انجام دقیق ان نیاز به رویه کوب متخصص خواهد بود.

تعمیر نشیمنگاه مبل در منزل در صورتی امکان پذیر خواهد بود که انجام کلیه مراحل توسط فنی کار حاضر در محل بدون نیاز به ابزار کارگاهی امکان پذیر باشد.

ساخت مبلمان جدید و تعمیرات مبل یک فرایند پیچیده و تخصصی است که در کارگاه های پیشرفته به صورت جداگانه که هر بخش ان توسط یک افراد ماهر انجام می گردد و هر کدام مسئول ساخت و تعمیر بخشی از مبلمان توسط برنامه ای هدفمند از پیش تعیین شده می باشد.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ