بازسازی مبل و نقش تعویض پارچه مبل

بازسازی مبل یکی از راهکار هایی است که این روزها با استقبال زیادی از آن رو به رو شده است به طوری که می توان گفت صنعت محصولات چوبی را با تحول عظیمی رو به رو کرده است و تعداد افراد شاغل در این حوزه روز به روز بیشتر می شود.

بازسازی مبل از زمانی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است که مصنوعات و محصولات چوبی با افزایش قیمت شدیدی رو به رو شده اند به گونه ای که قیمت مبلمان هر روز گران تر از روز قبل می شود و با توجه به این نوسانات قیمت، فروش محصولات نیز کاهش چشمگیری داشته است.

بازسازی مبل را می توان به صورت های مختلفی پیاده سازی کرد. به طور مثال شما می توانید در روند تعمیرات مبلمان خود تمام ارکان آن از جمله پارچه ها، رنگ، فوم ها و… را تعویض نمایید و یا با تغییرات جزیی تغییرات مد نظر خود را پیاده سازی نمایید.

لازم می بینیم که این نکته را با شما در میان بگذاریم که در روند بازسازی و نوسازی محصولات چوبی خود نظر کارشناسان این حوزه را با دقت لازم مورد توجه قرار دهید تا از مشکلات ناشی از عدم مشاوره جلوگیری نمایید.

مهمترین چالش در زمان بازسازی مبل انتخاب نوع و رنگ پارچه است

حالا که شما تصمیم گرفته اید مبلمان خود را بازسازی نمایید و از شر محصولات کهنه و زوار در رفته خود خلاص شوید، یکی از مهمترین و کلیدی ترین نکاتی که باید در آن زمان دقت لازم را به خرج دهید، انتخاب پارچه مناسب است.

وقتی می گوییم انتخاب پارچه بسیار مهم و کلیدی است شاید برای شما قابل لمس نباشد و اهمیت آن را درک نکرده باشید. حالا می خواهیم با یک مثال ساده اهمیت این موضوع را نشان دهیم.

تصور کنید هزینه زیادی را برای نوسازی مبلمان خود کرده اید و در این روند مبلمان شما از بهترین متریال نیز بهره مند شده باشند، اما در زمان انتخاب پارچه به مشورتی که مشاوران فروش پارچه می دهند دقت نکرده باشید و فقط در انتخاب خود مسر باشید ممکن است شما را با چالش هایی رو به رو کند.

از جمله چالش هایی که ممکن است با آن رو به شوید این است که ممکن است پارچه انتخابی مناسب مبلمان شما نباشد، به طور مثال شما مبل استیل دارید و از قضا علاقه زیادی به پارچه های چرم دارید، اما این را باید بدانید که این سبک پارچه مناسب برای مبلمان استیل نمی باشد.

 جدای از جنس پارچه، در انتخاب رنگ نیز باید دقت لازم را به خرج دهید. زیرا هر رنگ پارچه علاوه بر سبک مبل، در محیطی که می خواهید آن را مورد استفاده قرار دهید نیز تعیین کننده است.

راه های انتخاب بهترین پارچه در زمان تعویض پارچه

یکی از بهترین راهکار ها برای انتخاب پارچه، استفاده از نظر مشاوران و کارشناسان حوزه طراحی داخلی است. در انتخاب مبلمان نیاز است که رنگ محیطی که قرار است مبلمان را در آنجا استفاده کنید با رنگ دیوار ها و کفپوش سنخیت داشته باشد. به طوری که رنگ ها باید تکمیل کننده یکدیگر باشند.

این راه حل مناسبی برای تزریق زیبایی همراه با چالش های روانشناسانه می باشد که می توانید دکوراسیونی جذاب همراه با آرامش مورد نظر را در محیط مشاهده فرمایید.

نقش مهمی که پارچه ایفا می کند را نمی توان کتمان کرد به طوری که در انتخاب آن باید دقت لازم را به خرج داد. در انتخاب علاوه بر کاربری محیطی که باید مورد بررسی قرار دهید افرادی که در آنجا رفت و آمد می کنند را نیز باید مورد توجه قرار دهید.

به طور مثال تعداد افرادی که به مطب پزشک مراجعه می کنند با تعداد افرادی که در فرودگاه آمد و شد دارند بسیار متفاوت است پس باید جنس و رنگ پارچه را با دقت انتخاب نمایید که مهمترین دلیل مقاومت در برابر کثیفی می باشد.

جنس پارچه های مخمل و چرم کارایی یکسانی ندارند و در انتخاب آن ها باید دقت لازم را به خرج دهید، و دانستن این نکته خالی از لطف نیست که پارچه های چرمی مناسب محیط های اداری و پارچه های مخمل بسیار مناسب برای استفاده در منازل و مخصوصا اتاق نشیمن می باشد.

آیا تعویض پارچه به تنهایی می تواند در زیبایی مبل تاثیر گذار باشد؟

در زمان خرید مبل شاید از این دید روانشاسی دور باشید و صرف زیبایی جذب کننده که در نمایشگاه های فروش مبلمان وجود دارد محصولی را انتخاب نمایید. بعد از مدتی متاسفانه اشتیاق اولیه خود را نسبت به محصولات چوبی خود از دست می دهید و ناراحتی عمیقی شما را فرا می گیرد که چرا باید هزینه هنگفتی را متحمل شوید ولی زیبایی ای که می خواستید را در نمیابید.

هزینه کرد دوباره برای خرید نیز بسیار آزار دهنده می باشد علاوه بر آن گشتن و انتخاب و طی کردن دوباره مسیر برای خرید و نیز زمانی که برای این کار نیاز دارید و اتلاف وقتی که می شود نیز بسیار آزار دهنده می باشد.

این را باید بدانید که این پایان راه نیست و اینجاست که می توانید با بازسازی محصولات، خود را از چالش های فراوانی رهایی دهید. به طوری که با تغییر پارچه می توانید علاوه بر زیبایی دوباره و مسائلی که در دیزاین و دکوراسیون داخلی نیز مورد توجه است را پیاده سازی نمایید.

تغییر و تعویض پارچه مبل راهی بسیار مناسب می باشد که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. برای اعمال این تغییرات نیازی نیست که حتما باقی اجزا مبلمان خود را تعویض نمایید.

نقش پارچه در اینجا تعیین کنندگی خود را نشان می دهد که شما می توانید با مقداری هزینه آن را تعویض نمایید و هزینه های بازسازی خود را به شدت کاهش دهید. علاوه بر آن طی کردن این روند نیز می تواند بسیار کوتاه باشد و شما را هر چه زودتر به مقصود خود برساند.

پس در نتیجه تعویض پارچه در مقابل تعمیرات اساسی مبلمان علاوه بر این که می تواند هزینه های شما را به شدت کاهش دهد مقدار زمان صرف شده برای اجرا و پیاده سازی تغییرات را نیز می تواند کاهش دهد.

اموزش تعمیرات مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ