رنگ کاری مبلمان در تهران

احیای مبل توسط انواع رنگ کاری مبل بخشی مهمی از کارگاه نجاری مبل می باشد و پس از اتمام تمامی مراحل و روش های تعمیر مبل از رنگ مبل برای پوشش و محو نمودن قسمت تعمیر شده استفاده می گردد.

رنگ کاری در تعمیرات مبل انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع مبلمان و رنگ انتخاب شده توسط مشتریان بازیابی رنگ مبل انجام می شود و نوع رنگ کاری مبل بر هزینه نهایی موثر می گذارد.

نیاز به تعمیرات در موارد ترک خوردگی ، شکاف ، شکستگی  ، شل شدن دسته مبل یا پایه های ان و خط و خش روی مبل از هزینه های احتمالی در انواع رنگ کاری مبل هستند که به صورت مجزا محاسبه و به مشتریان اعلام می شوند.

در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که یکی از مواردی که هزینه های نوسازی مبل را افزایش می دهد انتخاب انواع رنگ نامتناسب با پارچه مبل و چوب مبل و همچنین رنگ کاری غیر حرفه ای توسط مشتریان است.

به مرور زمان با فرسودگی رنگ مبل و همچنین تغییر در سلیقه ها مبلمان نیاز به احیا و بازسازی پیدا می کنند  که گاهی مشتریان می خواهند تغییری در رنگ مبلمان خود ایجاد نمایند که در ادامه به معرفی انواع رنگ کاری مبل و مراحل انجام ان خواهیم پرداخت.

انواع رنگ کاری مبل

رنگ کاری پوششی مبل : این نوع رنگ کاری همانند رنگ ورق طلا توسط دستان هنرمند رنگ کار مبل انجام می شود و رنگ به صورت لایه ای پوششی روی کار قرار می گیرد و متناسب با نوع رنگ و حجم کار زیبایی نهایی کار حاصل می شود.

رنگ کاری پاششی مبل : این روش توسط ابزاری به نام پیستوله صورت می پذیرد و انواع رنگ به صورت لایه ای روی کار پاشیده می شوند تا سطح مورد نظر را پوشش دهند.

مراحل رنگ کاری مبل

به طور کلی مراحل رنگ کاری مبل بسته به محلی که کار انجام می شود متفاوت است ، ابتدا اینکه شما با یک شرکت متخصص برای انجام بازیابی رنگ مبل تماس گرفته و درخواست کارشناس می کنید تا در محل حاضر شود.

در صورتی که حجم کار اندک باشد رنگ کاری مبل در محل انجام می شود اما اگر برای اتمام کار نیاز به ابزار کارگاهی ، رویه کوبی ، تعویض رومبلی و … باشد ، مبلمان توسط تیم حمل و نقل به کارگاه برای انجام تعمیرات و طی شدن مراحل رنگ کاری برده می شوند.

حالت دیگر این است که اسیب جدی برای مبل شما وجود ندارد و خودتان اقدام به رنگ کاری مبل به صورت معمولی و غیر تخصصی می کنید که در کل مراحل رنگ کاری مبلمان به ترتیب موارد زیر می باشد :

  • شناسایی : قدم اول در رنگ کاری مبل شناسایی نقاط اسیب دیده و رنگ پریده مبل می باشد که از سایر بخش ها می بایست جداسازی شوند تا از برخورد رنگ با سایر بخش های جلوگیری شود.
  • تمیز کاری مبل : ابتدا می بایست تمامی قسمت های مبل را توسط تینر و دستمال های مخصوص تمیز کرده و مبل را عاری از هر گونه گرد و غبار کرد و زیر ساخت ها را جهت رنگ کاری مبل مهیا نمود.
  • بتونه کاری : بتونه کاری بیشتر در مواقع رنگ کاری پوششی مبل به کار می رود و بتونه توسط کاردک های مخصوص روی نواحی مختلف مبل پوشش می دهند و این مرحله اصلی ترین بخش رنگ کاری مبل می باشد.
  • سمباده کاری : پس از بتونه کاری ابتدا از سمباده های نرم تر استفاده کرده که روند کند تری دارند تا گرد و غبار بتونه را به کلی پاک نمود ، سمباده کاری جزء مراحل ظرافت کاری و زیبا کاری صنعت مبل است.
  • رنگ کاری مبل : پس از اماده سازی های اولیه مبل و انتخاب رنگ مناسب عملیات رنگ کاری اغاز می شود و تمامی سطوح تعیین شده توسط لایه ای از رنگ پوشش داده می شوند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی رنگ کاری مبل توسط ابزار های مختلفی با ظرافت بالاتری انجام می شوند و سطح وسیعی از رنگ ها و طرح های مورد نظر مشتریان را پوشش می دهند.

گروه کاری هیواد با دو دهه تجربه در زمینه خدمات تعمیرات مبل ، بازسازی و رنگ کاری مبل از پیشگامان این خدمات در تهران و کرج بوده است و توانسته رضایت و تحسین مشتریان خود را جلب نماید.

اموزش رنگ کاری مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام خدمت شما

برای ارتباط گرفتن با واحد مشاوره و کارشناس فنی یا بر روی شماره تماس مستقیم یا آیکن پایین کلیک کنید تا وارد واتس اپ شوید

برای تماس مستقیم کلیک کنید

× مشاوره رایگان در واتس اپ